Чемпіон світу — Олег Гринюк

7 жовтня у малайзійському м.Куала-Лумпур відбувся фінальний поєдинок чемпіонату світу з футболу серед спортсменів з вадами слуху, в якому зустрічалися національні команди України та Японії. Гра завершилася тріумфом збірної України. В основі української команди з перших хвилин на полі були всі гравці з Івано-Франківщини: Володимир Рій, Дмитро Бєлоусов та наш земляк — уродженець с. Пістиня — Олег Гринюк.

Спортивну кар’єру Олег Гринюк розпочав у Косівській ДЮСШ «Гірське орлятко» під керівництвом тренерів-викладачів Дмитра Ганущака, Володимира Ганущака та Андрія Лукачука.

8 юному віці Олег брав участь у районних та обласних змаганнях дитячо-юнацької футбольної ліги області, де виборював призові місця; а в складі команди юнаків «Гуцульщина» (Косівська ДЮСШ) став переможцем і срібним призером першості області з футболу сезону 2016 та 2016–2017 р.р.

Неодноразово виступав у складі збірної команди області у Всеукраїнських змаганнях серед спортсменів з вадами слуху, де також ставав переможцем і призером. З 2018 р. є членом молодіжної збірної команди України, яка брала участь у міжнародних змаганнях і того ж року виборола на чемпіонаті Європи 11–21 з футболу в М.Стокгольмі (Швеція) срібні нагороди. Олег тоді був одним із кращих гравців нашої збірної. В груповому етапі українці зустрічалися із командою росії, яку перемогли з результатом 2:0, один із м’ячів забив наш Олег Гринюк.

Починаючи з 2019 року, Олег є гравцем основної збірної команди України, у складі якої став чемпіоном світу з футболу серед гравців з вадами слуху.

За свою спортивну кар’єру Олег виступав за різні футбольні клуби: «Гуцульщина» (Косів), «Кремінь» (Пістинь), «Карпати» (Кути), «Інваспорт» (Полтава).

Хочеться подякувати батькам Олега — Юрієві Юрійовичу та Марії Петрівні за виховання сина, який є гордістю нашого району та області.

Косівська ДЮСШ «Гірське орлятко».

Довідка
Результати дефлімпійської збірної України на чемпіонатах світу: 2008 рік — дев’яте місце, 2012 — третє, 2016 — дев’яте, 2023 — перше.

«Гуцульський край», №43, 27.10.2023 р.

Share