Субсидії продовжать автоматично

З 1 жовтня житлову субсидію розраховуватимуть на опалювальний період 2023–2024 років.

Про що варто знати субсидіантам?

Домогосподарствам, яким було визначено право на житлову субсидію у вересні 2023 року, у тому числі тим, у кого розмір житлової субсидії становив 0,00 грн, органи Пенсійного фонду України у жовтні проведуть розрахунок розміру житлової субсидії на опалювальний сезон — звертатись за нею не потрібно.

Право таких домогосподарств на отримання житлової субсидії не переглядається, воно визначене в травні 2023 року на період до квітня 2024 року включно.

Які доходи враховують

Для проведення розрахунку житлової субсидії на опалювальний період доходи враховують за І-ІІ квартали 2023 року відповідно до норм порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сімї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого Постановою КМУ №632 від 22.07.2020 р.

При цьому при розрахунку житлової субсидії на опалювальний період (з жовтня) розмір пенсійної виплати (як дохід) враховують за серпень 2023 року.

Субсидія за жовтень: 15 днів — без опалення та 16 днів — з опаленням.

Розмір житлової субсидії за жовтень обчислюють з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня. Тобто послугу з опалення житлового приміщення розраховують на 16 днів, незалежно від кількості днів, протягом яких цю послугу фактично надають.

Якщо раніше субсидію не одержували

Якщо громадяни, які не отримували житлову субсидію влітку або яким відмовили у її призначенні на неопалювальний період, звернуться за її призначенням у період по 30 листопада 2023 року, житлову субсидію буде призначено з жовтня 2023 року.

Довідково

Умови призначення житлових субсидій і порядок їх надання визначено Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами).

Галина Девда,
начальниця відділу обслуговування громадян №9 (сервісного центру) ГУПФУ в Івано-Франківській області.

Share