Сергія Люльку з Косова нагородили медаллю «За відвагу»

Герой повідомив медіа «Суспільне», що відзнаку він отримав за порятунок командира.

23 січня цього року Сергій і його командир на позивний «Лео» йшли лісопосадкою удвох. Командир був попереду, не помітив розтяжки протипіхотної міни і зачепив її. Пролунав вибух. Сергій отримав уламкове поранення, упав горілиць, його контузило. Командир постраждав більше. Воїн з Косова виніс його у безпечне місце.

Командирові ампутували ліву ногу вище коліна, але праву вдалося врятувати. Сергій Люлька провідував його у госпіталі. Чоловік уже став на протез, ходить без милиць, з ціпком.

«Я не бачу в цьому героїзму, — прокоментував свій вчинок «Суспільному» Сергій Люлька. — Це — робота. Я знаю, що будь-хто з моїх хлопців вчинив би так само».

Сергій служив сапером в інженерно-саперному відділенні 102-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ. Воював на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі.

Через травми, отримані на фронті, Сергій Люлька демобілізувався з армії, зараз волонтерить, допомагає побратимам.

«Хотів би усім нагадати, що поки ми тут розмовляємо, війна іде, війна не закінчується. Хлопцям потрібна допомога на фронті. Поки вони працюють, ми маємо можливість тут стояти, розмовляти, хтось — відпочивати, хтось — працювати. Але все має свою ціну. За це треба платити. Інакше не буде», — каже Сергій.

Медаль «За відвагу» — це недержавна загальноукраїнська відзнака, започаткована у липні 2016 року для нагородження за особисту мужність та відвагу, виявлені під час ведення бойових дій в найгарячіших точках зони АТО, а тепер уже — й повномасштабної війни. Девіз відзнаки: «Відвага та Честь».

Право нагороджувати медаллю мають: командири військових частин; начальники/ командири правоохоронних та спеціальних підрозділів; волонтери та інші свідомі громадяни України; голови територіальних громад; голови громадських організацій і спілок; керівники установ та організацій.

«Гуцульський край», №52, 29.12.2023 р.

Share