Микола Волощук загинув поблизу Бахмута

Минулого тижня у бою з російськими окупантами загинув військовослужбовець 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» ЗСУ, наш краянин Микола Волощук. Життя воїна обірвалося на Донеччині. У неділю (14 серпня) в м.Косові Героя провели в останню дорогу.

Шлях до вічного спочинку встелили квітами. Миколі було лише 47. Не вірилося, не хотілося сприймати почуте. Але сьогодні маємо жорстоку реальність. Зловісні повідомлення з московсько-української, війни пекучим болем крають серце рідним, близьким.

Микола мав щиру й відкриту душу, належав до давнього й відомого в Косові роду Волощуків. Ніхто зі знайомих, сусідів досі не може повірити у таку важку втрату. Покійний був доброю людиною, мав товариський характер і «золоті» руки. У мирному житті Микола Волощук вільний від роботи час проводив на рибалці. Це було його улюблене заняття — насолода для душі. Саме таким він запам’ятається нам.

Був знаючим сантехніком, розумівся на встановленні будинкового опалення, вмів орудувати зваркою. Завжди щось підкаже, порадить, допоможе. Виконана ним робота багатьом ще буде нагадувати про доцотного (вправного) майстра.

Микола Волощук народився шостого грудня 1975 року в м. Косові, в сім’ї Йосипа та Парасковії Волощуків. Навчався у Косівській ЗОШ N«2. Після закінчення школи пішов у армію. Служив у Донецькій області. Після демобілізації працював сантехніком.

У 2002 р. одружився з Оксаною, родом з Миколаївщини. В 2007-му в подружжя народився син Роман. Микола та Оксана Волощуки 27 серпня мали відзначати 20-річчя свого одруження. Не судилося.

Микола Волощук — учасник бойових дій. З 2016 по 2017 рр. брав участь в АТО в районі Волновахи, мав нагороди. Коли почалося повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, не вагаючись (5 березня), вступив на службу в Косівську роту охорони.

На початку травня був зарахований у Коломийську десяту гірсько-штурмову бригаду. Згодом направлений в зону бойових дій у Донецьку область. Загинув 10 серпня в районі селища Зайцеве, поблизу Бахмута.

У захисника України залишилася вдовою дружина Оксана, осиротів 15-річний син Роман.

Микола Волощук-справжній патріот України, за неї віддав найдорожче — своє життя.

Ігор Сусак,
Гуцульський край», №33, 19.08.2022 року

Share