Не чекайте повісток

24 лютого в Україні оголосили загальну мобілізацію. Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 запроваджено правовий режим воєнного стану на всій території України.

З метою забезпечення обороноздатності держави всі чоловіки віком від 18 до 60 років (окрім призовників), які перебувають на військовому обліку, зобов’язані з’явитися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації чи тимчасового проживання.

Всі особи, що вибули на тимчасові роботи, лікування тощо за межі місця реєстрації і за межі держави на законних підставах, зобов’язані повідомити про це територіальні центри комплектування за місцем перебування на військовому обліку — надати копії документів, що засвідчують таке вибуття (копії паспорта з відміткою перетину кордону. Передати документи можна через родичів).

Представники Генерального штабу ЗСУ перевірили та вивчили у територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки кількість громадян України, які не з’явилися від початку оголошення мобілізації до РТЦК та СП, для прийняття відповідних рішень щодо притягнення цих осіб до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Адміністративна відповідальність

Якщо людині вперше вручили повістку і вона не з’явилась до РТЦК та СП, їй загрожує адміністративні правопорушення за недотримання законодавства про мобілізацію передбачає покарання — штраф від 1700 до 3400 грн.

У разі, якщо особа отримує повістку вдруге протягом року та не з’являється до РТЦК та СП, це карається штрафом у розмірі 5100 грн.

Кримінальна відповідальність

Найсерйозніше покарання загрожує військовозобов’язаним, що вже пройшли медкомісію і яких визнали придатними до служби, але вони не з’являються у РТЦК та СП. Для них настає кримінальна відповідальність. Згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України, це карається позбавленням волі на термін від трьох до п’яти років.

Стаття 65 Конституції України наголошує: захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України.

Тому просимо з розумінням поставитись до питання захисту держави та прибути до районного центру комплектування та соціальної підтримки до 25.12.2022року.

З собою треба мати: паспорт громадянина України, військово-обліковий документ, оригінали та копії документів (у разі наявності), що надають право на відстрочку від мобілізації відповідно ст. 23 Закону України про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Після завершення визначених термінів громадяни зазначених категорій, які не прибули до територіальних центрів комплектування, будуть передані в розшук як такі, що ухиляються від мобілізації. їх будуть примусово приводити до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Всі особи зазначених категорій, які тимчасово перебувають на території району, протягом триденного терміну зобов’язані стати на тимчасовий облік до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за місцем тимчасового перебування.

У час війни нашим захисникам потрібна підтримка. А ще — треба замінити тих, хто майже рік воює, втомлений і має право на тимчасовий перепочинок. В умовах воєнного стану з’явитися до РТЦК та СП — обов’язок кожного військовозобов’язаного.

Маємо захистити дітей, жінок і батьків від підлого ворога, який намагається знищити нашу державу, зруйнувати економіку та вбити наших рідних. Не чекайте повісток — приходьте добровільно, як свідомі громадяни.

Лише разом ми переможемо! Слава Україні!

Пресслужба Косівського РТЦК та СП.

Share