У здоровому тілі — здоровий дух

На велике релігійне свято Стрітення Господнього у Старому Косові відбувся урочистий захід — відкриття спортивного комплексу, на який завітали заступник голови облдержадміністрації Вадим Созоник, заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Гаврилюк, голова райдержадміністрації Наталія Кучма, міський голова Юрій Плосконос, начальник відділу будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури РДА Степан Яремин, директор підрядної організації ПП «Промбудсервіс–Косів» Володимир Тинкалюк, дирекція, педагогічний та учнівський колективи Старокосівського ліцею і громадськість.

Урочисте дійство розпочали з виконання Державного Гімну. Виступаючі заступник голови ОДА Вадим Созоник, заступник директора департаменту освіти і науки ОДА Ігор Гаврилюк наголосили, що незавершене будівництво спортивного комплексу вдалося реалізувати завдяки національній програмі президента України «Велике будівництво».

Про це також вела мову голова РДА Наталія Кучма. Вона також підкреслила: «Сьогодні, як ніколи раніше, ми розуміємо, що необхідною умовою функціонування здорової нації є зміцнення матеріально-технічної бази культури і спорту та будівництва нових спортивних об’єктів». Наталія Кучма подякувала Уряду, керівництву ОДА і всім причетним до завершення будівництва цього важливого об’єкта на Косівщині. Перед присутніми також виступив міський голова Юрій Плосконос, який зазначив, що декілька років тому жителі Вербовця і Старого Косова при розмові з ним зізналися, що ні вони, ні їхні діти та онуки не дочекаються коли нарешті буде функціонувати спортивний комплекс. Але це вдалося реалізувати завдяки коштам з державного бюджету (90%) і місцевого (10%). Директор ПП «Промбудсервіс–Косів» Володимир Тинкалюк подякував своєму колективові, міському голові і всім, хто допомагав і підтримував їх, за співпрацю і розуміння.

Директорка Старокосівського ліцею Ярослава Лавринтович підтримала виступаючих, які наголошувала, що саме тут на уроках фізичної культури і спорту будуть займатися майбутні олімпійські чемпіони, які прославлятимуть не тільки Косівщину, а й нашу державу. Вона подякувала всім за прекрасну споруду, на яку всі чекали з нетерпінням. Виступаючі зазначили, що цей захід відбувається під час проведення спортивної олімпіади і у дуже складний для України час. Вони закликали всіх до єдності, бо тільки в єдності — наша сила. Також йшлося про те, що жителі Старого Косова і влада чекають на завершення будівництва приміщення школи. Гості і господарі розрізали символічну стрічку.

Світле, просторе, сучасне приміщення освятили декан Косівський ПЦУ, митрофорний протоієрей, отець Іван Близнюк у співслужінні із протоієреєм, отцем Василем Павлюком. Міський голова Юрій Плосконос подарував спортивні м’ячі. Дуже гарні два спортивні зали, які обладнані сучасним інвентарем, роздягальними кімнатами, санвузлами, душовими виконані зі смаком і на совість.

Мабуть це найкращий спортивний заклад у районі. Декан о.Іван Близнюк підкреслив, що в здоровому тілі — здоровий дух, і саме тут учнівська молодь зможе займатися різними видами спорту, зміцнюватиме не тільки свій організм, а стане сильна духом.

Довідково

Кошторисна вартість ооєкта складає 32023,737 тис.грн. У 2019 р. освоєно 6828,311 тис.грн (кошти з Державного фонду регіонального розвитку — 6198,311 тис.грн; кошти з місцевого бюджету — 630,000 тис.грн). У 2020 р. — 6326,259 тис.грн (кошти з Державного фонду регіонального розвитку — 5996,259 тис.грн; кошти з місцевого бюджету — 330,000 тис. грн). У 2021 р. — 18630,365 тис.грн (кошти з державного бюджету — 16427,891 тис.грн; кошти з місцевого бюджету — 2202,474 тис.грн).

Вікторія Кушнірчук.
«Гуцульський край», №7, 18.02.2022 року

Share