Комп’ютерна томографія за направленням лікаря є безкоштовною

Програма медичних гарантій, яка забезпечує лікарням оплату з державного бюджету за надані медичні послуги, а пацієнтам — безоплатне їх надання, продовжує працювати і в воєнний час.

Консультації лікарів, діагностика, інструментальні дослідження, медичний супровід, проведення операцій тощо у медзакладах, які мають договір з НСЗУ, є безкоштовними для пацієнтів. За проведення комп’ютерної томографії (КТ) також сплачує держава.

Зробити КТ безоплатно можна у медзакладах, які підписали договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу і мають відповідне обладнання і можливості для проведення обстеження.

Дізнатись адресу та контакти найближчої лікарні, в якій можна безкоштовно зробити КТ, допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 (поки що, з міркувань безпеки, ці дані на офіційному сайті НСЗУ закриті).

Звертаємо увагу, що проведення обстеження є безоплатним для пацієнта, якщо він має показання до КТ і направлення від лікаря. За направленням необхідно звернутись до сімейного або лікуючого лікаря.

Якщо лікар, оглянувши пацієнта та зважаючи на клінічні показники, бачить потребу в КТ, він виписує необхідне направлення. Щоб забезпечити доступ пацієнтів до медичних послуг, під час війни діють як електронні, так і паперові направлення.

«Якщо за результатами проведеного КТ лікар бачить необхідність провести комп’ютерну томографію в іншій зоні тіла пацієнта, то таке дослідження також проводиться безкоштовно для пацієнта», — наголошує Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, який нещодавно, відвідуючи лікарню в регіоні, виявив, що додаткові зони, проведені комп’ютерною томографією, лікарі оформлювали як платну послугу закладу.

Нагадуємо, що наразі українці, які були змушені змінити місце проживання через військову агресію рф (тобто є внутрішньо переміщеними особами), мають можливість отримувати первинну медичну допомогу та потрапити на прийом до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра:

  • за місцем фактичного перебування;
  • без декларації;
  • у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування.

Якщо ви зіткнулися з ситуацією; коли у закладі вимагають плату за проведення КТ, це є порушенням прав пацієнта. У такому випадку можна подати скаргу до головного лікаря (медичного директора), до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні або до власника медичного закладу — відповідного органу місцевої влади (зазвичай, у назві лікарні зазначено, хто є її власником).

Якщо не вдається вирішити проблему на місцевому рівні, подайте скаргу в НСЗУ через контакт-центр (16-77), чи на електронну адресу або листом на адресу: м.Київ, пр-т Степана Бандери, 19, індекс 04073.

Звертаємо увагу: якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, то всі необхідні обстеження входять до відповідного пакета послуг та проводяться одразу в тій лікарні, куди його госпіталізували. Наприклад, під час надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусом в умовах стаціонару.

За повідомленням Косівської РДА.

Share