Як Володимир Карапчук з Великого Рожина довів українців до сліз

Нещодавно простори інтернету заполонив відеоролик зі вже звільненого на той момент від російських окупантів українського міста Балаклії Харківської області.

На ньому наші воїни зрива­ють з великого банера реклам­ний плакат, на якому написано «Мьі с россией — один народ». А під цією ганчіркою всі побачили портрет Тараса Шевченка і його знаменитий вірш «Борітеся — по­борете». Цікаво, що відео, яке довело до сліз українців, непов­не.

Спершу наші захисники зі­рвали ідентичний ворожий на­пис з іншого боку біл-борду. Під ним була звичайна реклама. А от з другого боку воїнів і всіх нас чекав неймовірно символічний сюрприз: портрет Кобзаря і його пророчі поетичні слова, які від­разу ж і дуже емоційно прочитав один із воїнів.

І вам слава, сині гори, Кригою окуті.
І вам, лицарі великі, Богом не забуті.
Борітеся — поборете, Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава і воля святая!

Ці кадри бачили та перегля­дали (і не один раз!) мільйони українців усього світу, відео не­можливо дивитися без сліз. Сот­ні тисяч поширень, сотні тисяч коментарів у соціальних мере­жах. Океан емоцій…

Якщо нас усіх це так вразило, то важко уявити, що відчували хлопці, котрі власне і були на тому відео. Для них це не про­сто приємний збіг обставин. То був знак того, що їхня боротьба є священною і недаремною.

Це відео бачили і плакали, мабуть, усі. Але мало хто знає, що його зняв наш земляк Воло­димир Карапчук. Він народився на Косівщині — у селі Великому Рожині Кутської територіальної громади.

Про нього і його вже знаме­нитий відеоролик зняли сюжет журналісти одного з телеканалів загальнонаціонального мара­фону новин. Вони розповіли, що Володимир Карапчук захищав Україну на сході ще у 2014 році. Згодом поїхав за кордон, працю­вав там. З початком повномасштабного вторгнення росії — по­вернувся і відразу став у стрій знову.

Наш земляк веде свою сторін­ку у соцмережі, де розповідає про деякі моменти нелегких воєнних буднів — своїх і побратимів, роз­міщує дописи, відео та світлини. Коли дивишся на них, коли слу­хаєш і читаєш, стає зрозуміло, що і на війні життя триває.

Наші во­їни, захищаючи свої родини, нас з вами, Україну, нашу свободу і незалежність, намагаються жити, вірити і наближати перемогу над ворогом. Вони буквально «ви­гризають» кожен клаптик рідної землі із ворожих лап і платять за це страшну ціну. Ми всі розуміємо це, безмежно їм дякуємо; хто як може, допомагає їм.

Вкотре переглядаючи зі сльозами на очах відеоролик, подумки дякую Володимирові за емоції, а особливо — за Україну!

Хто ще не бачив це відео — обов’язково подивіться!

Лілія Заячук.
«Гуцульський край», №40, 7.10.2022 року

Share