За матеріалами СБУ та поліції повідомлено про підозру шахраю, який ошукав військових та волонтерів на понад 1 млн. грн.

За матеріалами СБУ та Національної поліції повідомлено про підозру шахраю, який зібрав та витратив на власні потреби більше 1 мільйона гривень благодійних пожертв. Більшість потерпілих від дій зловмисника – це військові та волонтери, яких він ошукав на багатотисячні суми.

Фігурант провадження – 28-річний мешканець Калуша Івано-Франківської області. Через Instagram він знайомився з людьми, які збирали кошти на придбання допомоги для армії. Фігурант обіцяв їм швидко доставити необхідні товари – позашляховики, безпілотники, прилади нічного бачення, тепловізійні приціли, активні навушники, тактичне взуття тощо.

Під цю обіцянку зловмиснику перераховували кошти волонтери, у яких були зібрані певні суми, та військові, які перебували на передовій і оперативно потребували техніки або спорядження для виконання бойових завдань.

Наразі правоохоронці задокументували 16 епізодів, коли фігурант отримав від потерпілих гроші, не придбав обіцяні речі, а натомість витратив кошти на себе. Найменша задокументована сума становить 8 тисяч, найбільша – 176 тисяч гривень. Загальна сума – понад 1,17 млн. грн.

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 201-2 КК України. Це незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги.

За такі дії законом передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Наразі досудове розслідування триває.

Правоохоронці документують інші епізоди протиправної діяльності фігуранта. Оскільки частина потерпілих від його дій перебуває в районі ведення бойових дій, рішення про оголошення фігуранту підозри за цими епізодами буде прийнято після того, як вони зможуть надати свідчення.

Документування проводять Управління СБУ в Івано-Франківській області, відділ протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, слідчий відділ Калуського відділу поліції ГУ НП в області. Процесуальне керівництво здійснює Калуська окружна прокуратура.

Share