Кримінальний огляд

3 серпня на лінію «102» на­дійшло повідомлення від меш­канця Косова. Заявник повідо­мив, що вночі невідомі особи обікрали його магазин. Правоо­хоронці встановили, що зловмис­ник розбив вікна, проник у при­міщення магазину, звідки вкрав два ноутбуки та гроші.

Особу злодія правоохоронці встанови­ли за лічені хвилини, а упродовж кількох годин затримали його в Коломиї. Йдеться про 29-річного косів’янина. Його раніше уже при­тягували до кримінальної відпо­відальності за крадіжки. Відбув покарання і лише декілька тижнів тому повернувся з місць позбав­лення волі.

В скоєному право­порушник зізнався і розповів, що крадені гроші встиг витратити, а ноутбуки у нього вилучили під час затримання у порядку статті 208 Кримінального процесуаль­ного кодексу України.

Зловмисни­кові повідомлено про підозру за ч.4 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, вчинена в умо­вах воєнного або надзвичайного стану), а суд обрав запобіжний захід — тримання під вартою. Те­пер йому загрожує максимальне покарання — до 8-ми років по­збавлення волі.

Нагадаємо, що в умовах во­єнного стану, незалежно від роз­міру вчиненої крадіжки, міру по­карання обирають найсуворішу, оскільки вона прирівнюється до скоєння тяжкого злочину.

3 серпня дізнавачі районного відділу поліції роз­почали криміналь­не проваджен­ня за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу Украї­ни (шахрайство) за зверненням 29-річної мешкан­ки Яблунівської територіальної громади.

Правоохоронці вста­новили що до заявниці 13 липня 2022 року зателефонувала осо­ба, яка представилась праців­ником банку. Під час розмови псевдобанкір під приводом збіль­шення кредитного ліміту вивідав реквізити банківської картки. Піс­ля чого з кредитної картки заяв­ниці було знято 28948 гривень. Розслідування триває.

3 серпня із заявою про вчи­нення систематичного домаш­нього насильства звернулася 19-річна жителька Косівської територіальної громади. Жінка заявила, що її 26-річний співмешканець систематично вчиняє відносно неї домашнє насиль­ство. Чоловіка неодноразово притягували до адміністративної відповідальності за вчинення до­машнього насильства (ст. 173-2 КУпАП).

Цього разу слідчі щодо нього розпочали кримінальне провадження за ст. 126-1 Кримі­нального кодексу України. Санк­ція статті передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або арешту на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до 2 років.

3 серпня на спецлінію «102» надійшло повідомлення від 67-річної мешканки Косівської те­риторіальної громади про те, що її дочка, 1981 року народження, вчинила самогубство. Право­охоронці виїхали на місце події, де встановили, що жінка пові­шалася на дереві біля житлово­го будинку. Під час огляду місця події слідів насильницької смерті не виявлено. Тіло доставлено в морг для проведення судово-медичної експертизи. За фактом самогубства слідчі розпочали кримінальне провадження.

7 серпня надійшло повідом­лення на лінію «102» про те, що в селі Шешорах Косівської терито­ріальної громади трапилась до­рожньо-транспортна пригода, є потерпілі. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна гру­па, яка встановила, що цього дня, приблизно о 19:00 год., 29-річний водій автомобіля «Мазда-6», мешканець Косівського району, рухаючись вулицею Шевченка в селі Шешорах, не обрав безпеч­ної швидкості, на заокругленій ділянці дороги з’їхав на узбіччя і допустив зіткнення із бетонною спорудою (див на фото).

Вна­слідок ДТП водій автомобіля та 5 пасажирів, з них двоє дітей, 2021 року народження, отримали ті­лесні ушкодження, з якими до­правлені до лікувального закла­ду. У водія взяли кров на вміст алкоголю. Транспортний засіб доставлений на арештмайданчик. За фактом дорожньо-тран­спортної пригоди слідчі розпоча­ли кримінальне провадження за ч.1 ст. 286 Кримінального кодексу України.

8 серпня до Косівського ра­йонного відділу поліції надійшла заява від 18-річної жительки Кутської територіальної громади про те, що невідома особа 1 серпня шахрайським способом з її бан­ківської картки заволоділа кошта­ми в сумі 10000 гривень.

9 серпня на лінію «102» на­дійшло повідомлення від 54-річ-ної мешканки Косівської тери­торіальної громади про те, що 9 серпня, приблизно о 6:00 год., не­відома особа шахрайським спо­собом здійснила переказ грошо­вих коштів в сумі 13333 гривень з банківської картки 73-річної ма­тері заявниці.

За обома фактами шахрайств дізнавачі розпочали кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримі­нального кодексу України.

Вкотре наголошуємо! Щоб не стати жертвою шахраїв:

  • не повідомляйте нікому свої персональні та банківські дані, паролі, що можуть викорис­товуватися для підтвердження платежів;
  • не довіряйте невідомим співрозмовникам;
  • не заходьте на невідо­мі сайти та не переходьте за пі­дозрілими посиланнями, наді­сланими сторонніми особами;
  • купляйте товари лише на перевірених сайтах.

Про будь-який факт чи спробу шахрайства повідомляйте служ­бу «102».

Косівський РВП ГУНП.

Share