У Яблунові встановили меморіальні дошки чотирьом загиблим воїнам

Війна забирає найкращих, тих, хто понад усе любив Україну і прагнув для рідної держави мирного майбутнього.

Саме такими, справжніми, свідомими, українцями були наші земляки Роман Граб’юк, Сергій Полюк, Микола Кіщук та Андрій Ганцяк із Яблунівської громади, що на Косівщині.

Зі зброєю в руках гідні сини нації стали на захист територіальної цілісності та свободи України, захищали її кордони у жорстоких боях із окупантами, відстоювали наше право жити на Богом даній землі.

Та життя хоробрих Захисників України родом з Яблунова трагічно обірвалося: ворожа куля назавжди відібрала у матері сина, у дружини чоловіка, у дітей батька… Та пам’ять, народну, живу, ворогам не вбити, не витоптати, не сплюндрувати. Пам’ять про тих, кого війна позбавила життя, — священна.

24 травня 2024 року, у Яблунові відкривали меморіальні дошки світлої пам’яті Романа Граб’юка, Сергія Полюка, Миколи Кіщука, Андрія Ганцяка. Стели встановили на фасаді Яблунівського ліцею імені Івана Франка Яблунівської селищної ради, школі, у якій у свій час наші земляки здобували освіту.

Віддати шану односельчанам зібралися родини, близькі, друзі, духовенство, представники влади, учнівський та педагогічний колективи місцевого закладу освіти, військові, побратими, всі небайдужі до спільного для кожного українця горя втрати.

Тишею звучала хвилина мовчання. Дав сили і надії спільно виконаний Гімн України. Щиро молилися за спокій душ Воїнів Світла, загиблих за Правду.

Меморіальні дошки відкривали родини полеглих: з гіркими сльозами на очах, із тугою у серці, із вічним сумом за тими, кого, на жаль, не повернути.

Словом втіхи сім’ї Захисників України підтримали о. Дмитро, в.о. голови Косівської районної військової адміністрації Василь Жмендак, Яблунівський селищний голова Юрій Коваль, побратим з поля бою за Україну.

У своєму виступі Василь Жмендак подякував родинам за гідних синів та висловив сподівання, що у скорому майбутньому Україна здобуде перемогу і виборе омріяну свободу.

  • Сергій ПОЛЮК (15.03.1982 – 06.09.2022) – Захисник України, солдат 74-ого окремого батальйону 102-ої окремої бригади сил ТрО в/ч А7126. Загинув у Покровську Синельниківського району Дніпропетровської області.
  • Роман ГРАБ’ЮК (16.06.1967 – 18.02.2023) – Захисник України, молодший сержант 109-ого окремого гірсько-штурмового батальйону (109 ОГШБ в/ч А3892). Героїчно загинув біля населеного пункту Роздолівка на Донеччині.
  • Микола КІЩУК (04.07.1976 – 14.12.2023) – Захисник України, головний сержант, командир відділення бронетанкової техніки 10-ої ОГШБ ЗСУ «Едельвейс». Загинув, захищаючи Батьківщину, у Покровську Донецької області.
  • Андрій ГАНЦЯК (10.10.1996 – 08.03.2024) – Захисник України, солдат 1-ого загону спеціального призначення 71-ої ОЄБР ДШБ. Загинув у бою біля населеного пункту Новокалинове Донецької області.

Вічна пам’ять Героям!

Косівська районна військова адміністрація

Share