На Івано-Франківщині за матеріалами СБУ судитимуть лікарів, які видавали ухилянтам фальшиві медичні довідки

СБУ зібрала докази причетності корумпованих медичних працівників до функціонування каналу незаконного виїзду за кордон військовозобов’язаних, який спецслужба заблокувала у березні цього року.

Організаторів злочину вже судять, а зараз обвинувачення отримали й лікарі, які їм допомагали. Йдеться про лікаря-психіатра Обласного закладу із надання психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради та лікаря-психіатра Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Калуської міської ради.

Медики оформляли військовозобов’язаним фіктивні документи про нібито наявність у них психічних захворювань. На цій підставі ухилянти незаконно отримували групи інвалідності. Це дозволяло фейковим «особам з інвалідністю» та людям, які їх супроводжували, перетинати кордон у період воєнного стану.

За оперативними даними СБУ, протягом 2022–2023 років лікарі систематично отримували хабарі від 100 до 1000 доларів за внесення в медичну документацію неправдивих даних.

Зокрема, правоохоронці задокументували отримання ними «долі» від організаторів виїзду за кордон ухилянта з підробною інвалідністю та його військовозобов’язаного родича як супроводжуючого.

Лікарям повідомлено про підозру та вручено обвинувальні акти за двома статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 3 ст. 354 – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання працівником підприємства, установи чи організації неправомірної вигоди;
  • ч. 2 ст. 358 – складання чи видача завідомо підроблених офіційних документів.

Крім того, лікарю з Калуша додатково повідомлено про підозру за ч.4 ст. 358 КК України – використання завідомо підробленого документа.

Під час слідства лікарі визнали провину та уклали з прокуратурою угоду про визнання винуватості. Обвинувальні акти щодо них скеровано до суду.

Розслідування проводила СБУ в Івано-Франківській області спільно зі слідчими ГУ НП в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Share