Як подружжя з Косова проклало шлях до ріки

У Косові, на річці Рибниці (навпроти міського Будинку культури та дозвілля), є гарний пляж. Зараз це місце для відпочинку стало красивим і комфортним. А щоб воно було таким, доклали рук і чимало старань подружжя косів’ян — Василь і Надія Люльки.

Вікна Тхнього помешкання виходять якраз на річку. Щодня бачена за вікном чудова панорама, наче магніт, притягувала їхні погляди. І не дивно. Василь Олексійович і Надія Іванівна — люди творчої натури. Обоє закінчили косівський мистецький навчальний заклад, цінують красу.

Отож вирішили, що в цій дарованій Богом місцині можна створити чудове місце відпочинку. Кілька років тому взялися розчищати прибережну смугу. Вирубали зарослі верболозу, кущі й бур’яни. У стрімкий берег вкопали сходинки до водойми. Але вони були не практичними, ще й дощі їх розмивали.

Тоді Люльки майже власними зусиллями і коштами спорудили дерев’яні сходи, що сприяли зручному сходженню й доступу до води. Однак дерево — матеріал недовговічний. З часом сходинки прогнили, спускатися ними до річки було небезпечно.

Цього літа Люльки придбали дошки більшої товщини і знову відремонтували спуск до ріки, ще й встановили поручні. Тепер тут знову безпечно ходити. Пані Надія каже, що в роботі їм допомагали Ігор Федірко та Ярослав Кіщук.

У нашому місті відпочивальники купаються і засмагають переважно на Гуці та Скалах. А завдяки ініціативі й безкорисній праці Василя й Надії Люльок утворився ще один пляж у центральній частині Косова, на узбережжі вулиці Небесної Сотні. Зручний і затишний.

Активне до суспільної праці подружжя зробило гарний подарунок косів’янам і хочеться, щоб відпочивальники цінували благородний вчинок цих ентузіастів, а міська влада знала і відзначала людей, що з власної ініціативи дбають про благоустрій міста.

До речі, рукотворний спуск до ріки прикрашають квіти — мальви, гліцинія, юка, гібіскус. Привертає увагу перехожих оригінальна арка, яку обплітають верболіз і ліани гліцинії, які теж посадили Люльки. У серпневі дні, особливо вихідні, цей пляж був заповнений відпочивальниками. Вони обов’язково повернуться у це чудове місце наступного року.

Ігор Сусак
«Гуцульський край», №37, 15.09.2023 року

Share