Вшанували Героя Миколу Максимчука

У Космачі встановили меморіальну дошку на честь полеглого земляка-нацгвардійця.

У російсько-українській війні Косівщина втратила вірного сина України, патріота рідного краю Миколу Максимчука — людину, яка щиро вболівала за долю своєї Батьківщини.

Понад рік Миколу Миколайовича Максимчука з Космача вважали зниклим безвісти. 1 червня 2022 року зв’язок із військовослужбовцем обірвався назавжди. Лише цього літа тіло полеглого бійця вдалося ідентифікувати.

Поховали майданівця, учасника АТО/ООС, нацгвардійця, сержанта батальйону оперативного призначення імені Кульчицького у Космачі.

Вдячні космачани встановили на фасаді Космацької сільської ради пам’ятну дошку на честь Миколи Максимчука. Духовенство Космача відслужило на могилі Миколи панахиду.

Місце встановлення пам’ятної дошки обрали невипадково, адже з 2017 року Микола Максимчук сумлінно працював у Космацькій сільській раді.

Віддати останню шану полеглому прийшли чимало людей. Право відкрити дошку надали дружині загиблого Парасковії Миколаївні. Священники освятили меморіал.

«Герої не вмирають, доки про них пам’ятають. Пам’ять про мужніх синів і дочок України, які відважно стали на захист України, вічно житиме у наших серцях».

До підніжжя меморіальної дошки Героя лягли квіти пам’яті та шани…

Косівська РВА.

 

Микола Миколайович Максимчук

Народився 10 серпня 1967 р. в селі Миклаші Білогірського району Хмельницької області. У 1985 році закінчив Теофіпольське профтехучилище №34 за спеціальністю «тракторист-машиніст широкого профілю». Відслужив у армії.

У 1989 році одружився з жителькою с. Космача Парасковією Миколаївною Боб’як. У сім’ї народилися троє дітей. Сини Микола та Петро зараз також захищають Україну, а дочка Христина навчається у Національному університеті «Острозька академія».

Микола Миколайович був учасником АТО. Працював у Космацькій сільській раді з травня 2017-го на посаді інспектора з екології та цивільного захисту населення.

Після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, не гаючи жодної хвилини, він був серед перших, хто пішов захищати рідну землю від окупанта. Сержант Микола Максимчук служив у Північному оперативно-територіальному об’єднанні Національної гвардії України в батальйоні ім. генерала Кульчицького.

У червні 2022 року зв’язок з ним обірвався. Микола Максимчук загинув під час виконання бойового завдання на Донецькому напрямку.

«Гуцульський край», №33, 18.08.2023 року

Share