Дуже любив Україну

У російсько-українській війні загинув 20-річний волонтер і військовослужбовець Мікаель Іщенко з Харківщини. Про це Суспільному повідомила Оксана Соколюк — координаторка волонтерського центру «Прихисток душі».

Мікаель Іщенко народився 26 вересня 2002 року в Люботинській громаді на Харківщині. Хлопець навчався на факультеті хореографічного мистецтва Харківської державної академії культури, мав свій творчий колектив. Після початку повномасштабної війни, у березні 2022 року, переїхав у Косів.

«Мікаель прийшов у наш волонтерський центр, хотів бути корисним», — пригадує Оксана Соколюк.

Хлопець плів маскувальні сітки і допомагав волонтерам на кухні. Згодом, коли у штабі центру почали працювати з дітьми-переселенцями, на безоплатній основі проводив з ними заняття з хореографії.

«Діти на хлопцеві буквально “висіли”. Він був дуже позитивним, у нього усмішка не зникала з обличчя. Добре розмовляв українською, хоч і “проскакували” у нього русизми. Але завжди просив нас виправляти його і по-дитячому сміявся над нашою гуцульською говіркою», — розповіла Оксана Соколюк.

Влітку 2022 року Мікаель Іщенко вирішив вступити до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові.

«Ми дуже багато розмовляли з ним, йому боліло за Україну. Не знаю, що змінилося, але курсантом військового навчального закладу Мікаель так і не став. Тож вирішив піти добровольцем на війну», — сказала Оксана Соколюк.

Мікаель Іщенко воював у складі аеромобільної бригади поблизу Білогорівки Бахмутського району, де й загинув.

«Світла пам’ять тобі, хлопчику, — написав на своїй сторінці у Фейсбуку волонтер Роман Хромейчук. — «Я хочу стати героєм!» — такими були твої слова при нашій останній зустрічі. Ти ним став. На жаль, не так, як хотілося. Хай буде проклята війна і ті, хто її розв’язав».

«Гуцульський край», №33, 18.08.2023 року

Share