Підкорюємо вершини Карпат

Нарешті настали теплі дні. Для школярів розпочався сезон екскурсій і подорожей. Учні 5 класу Вербовецької гімназії разом з батьками і класним керівником здійснили організоване сходження на гору Михалкова, яке присвятили Дню Героїв.

Підйом на гору розпочали з вулиці Підгірської, згодом йшли лісовою дорогою, крутим схилом урочища Кремениця, що привів до початку канатно-бугельного витягу.

Найскладнішим виявився затяжний підйом на вершину гори, але всі його успішно подолали. Мотивації і азарту додавало й те, що з нами пішов у похід батько Остапа Гіндея — воїн 10 ОГШБ ЗСУ Іван Гіндей, який зараз перебуває вдома на реабілітації.

І ось — омріяна вершина! А звідти відкривається чудова панорама Косова і навколишніх сіл, гарні краєвиди гірських хребтів Покутсько-Буковинських Карпат. І серед будівель та моря зелені ледь видніється наша найрідніша Вербовецька гімназія.

Невід’ємні атрибути туристичної мандрівки — прапор України, Гімн та «Червона калина», які лунали на вершині гори — було видно та чути аж у долині. А ще були цікаві ігри і забави, запечені на вогні картопля і маршмелоу — на десерт; змайстрований хлопчиками шалаш, світлини на згадку і наш одвічний гуцульський оберіг — танок «Гуцулка», в якому залюбки кружляли мої п’ятикласники.

День промайнув, але нікому не хотілося залишати Михалкову на самоті. Впевнена, що гора не буде сумувати. До неї невдовзі завітає не одна сотня туристів, яких вона зачарує своєю красою.

А у дітей попереду — літні канікули! Дай, Боже, щоб вони були під мирним небом!

Марія Будз,
класна керівниця 5-го класу Вербовецької гімназії.
«Гуцульський край», №23, 9.06.2023 року

Share