Конкурс малюнків «Мій герой – Захисник України»

14 березня 2024 року у Косівському центрі дитячої творчості відбулося нагородження переможців та кращих з кращих учасників конкурсу малюнків «Мій герой – Захисник України».

Конкурс започаткувала Піроцька Ліана Миколаївна, педагог Косівського ЦДТ, минулого року. Завдяки їй, керівництву відділу освіти, педагогам та учням Косівської ТГ конкурс отримав добрий старт.

Ми маємо підтримувати наших воїнів у їхній звитяжній боротьбі за незалежність української держави і об’єднані спільною справою милосердя, ми дякуємо Всевишньому та нашим Захисникам за кожну мить життя. Саме нашим захисникам та захисницям був присвячений даний захід.

Церемонія нагородження розпочалася з благословення отця Василя Павлюка – священника церкви Успіння Пресвятої Богородиці села Старий Косів та спільною з молитвою за перемогу над російським агресором. Хвилиною мовчання всі учасники заходу вшанували пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя, захищаючи та боронячи територіальну цілісність України.

Захід відвідала голова Косівської районної військової адміністрації Наталія Дмитрівна Кучма, яка нагородила подячними грамотами всіх волонтерів ВО «Прихисток душі».

Святковий концерт підготували педагоги та вихованці Косівського ЦДТ: Надія Кіт – ведуча заходу, Ірина Чоборяк, гуртківці театральної студії «16-» (керівник – Оксана Соколюк) та вокальної студії, які займаються на базі Яворівського ліцею «Гуцульщина» (керівник – Ірина Шаль) підготували багато патріотичних художніх номерів.

У цей день ми витримали усі протоколи дій під час воєнного стану. Святкова програма у актовій залі перервалася сигналом «Повітряна тривога», тому частинка нагородження була проведена в укритті ЦДТ. Пізніше, стоячи на колінах, ми зустріли Героя на щиті.

Атмосфера була спокійною та непорушною зважаючи не те, що захід затягнувся у часі.

Характеристику виставкової експозиції зробила Харук Людмила Михайлівна – член журі, керівник образотворчої студії Косівського центру дитячої студії. Переможці кожен мав змогу похвалитися своїм малюнком показавши всім іншим учасникам свою роботу.

У творчому конкурсі взяли участь 11 ЗЗСО: Яворівський ліцей “Гуцульщина”, Косівська початкова школа, Городянська гімназія, Черганівська гімназія, Смоднянська початкова школа, Косівський ліцей імені Ігоря Пелипейка, Косівський ліцей №1 імені Ярослава Мудрого, Шешорська гімназія ім. В’ячеслава Чорновола, Пістинський ліцей, Соколівська гімназія та Косівський центр дитячої творчості. На конкурс подано загалом 387 малюнків, з них: 323 малюнки – ЗЗСО, 64 малюнки – ЗПО.

На експозицію, яку оформила художник-декоратор ЦДТ Любов Погрибенник, було представлено кращих 89 малюнків переможців та учасників: переможців ЗЗСО – 29, переможців ЗПО – 25; учасників ЗЗСО – 22, учасників ЗПО – 13. Найбільш чисельнішими по кількості заявлених на конкурс малюнків стали: Косівський ліцей №1 імені Ярослава Мудрого – 100 малюнків; Шешорська гімназія імені В’ячеслава Чорновола – 44 малюнки; Пістинський ліцей – 36 малюнків та Косівський центр дитячої творчості – 64 малюнки.

Дякуємо ЗСУ за таку можливість та всім, хто подарував частиночку свого серця у маленькому малюнку. Воїни кажуть, що дитячі малюнки та листи для них є справжніми оберегами, які вони носять у нагрудних кишенях. І це не красивий міф, а реальність за яку ми маємо надихати Захисників на боротьбу за світле майбутнє прийдешніх поколінь українців.

Ліана Піроцька

Share