Кримінальний огляд

22 травня на спецлінію «102» надійшло повідомлення від 31-річного мешканця Кутської територіальної громади. Чоловік став жертвою аферистів. 19 травня заявник переглядав оголошення на інтернет-сайті OLX про продаж садових меблів, зв’язався із продавцем по мобільному телефону, домовився про купівлю.

Продавець сказав, що OLX-доставкою неможливо скористатись, оскільки габарити продукції не підпадають під умови доставки, тому відправлення можливе тільки після переказу коштів. Заявник погодився і перевів кошти на карту, вказану продавцем. Після цього продавець на телефонні дзвінки не відповідає, заявник і досі не отримав товар. За фактом шахрайських дій поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (ККУ).

Цього ж дня на спецлінію «102» надійшло повідомлення від 35-річної косів’янки. Жінка повідомила, що їй зателефонувала невідома особа та представилась нібито братом, який перебуває на території бойових дій. Чоловік попросив переказати йому 5000 гривень. Заявниця переказала гроші на картку, надану аферистом. Через деякий час потерпіла зрозуміла, що її обдурили, і звернулася у поліцію. За цим фактом поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст.190 ККУ.

22 травня на спецлінію «102» старший дільничний районного відділу поліції повідомив про те, що до нього звернулась 66-річна мешканка Хімчина, у якої вночі викрали глибинний насос з криниці. На місце події виїхала слідчо-оперативна група, яка встановила, що до вчинення крадіжки причетний 44-річний місцевий житель. Чоловік у скоєному зізнався. Водяний електронасос, 7 метрів електричного кабелю та ніж, яким було вчинено правопорушення, правоохоронці вилучили. За фактом крадіжки поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст.185 ККУ.

23 травня до поліції звернулася 41-річна мешканка Рожнівської територіальної громади. Жінка повідомила, що 21 травня в інтернет-мережі вона замовила садові меблі для будинку та надіслала передоплату — 3000 гривень, решту (5000 гривень) мала оплатити після отримання замовлення. Наступного дня на телефонні дзвінки продавець не відповідав, відтак його номер вже був поза зоною, на сайті не відповідають також. За фактом шахрайських дій поліцейські розпочали кримінальне провадження зач.1 ст.190 ККУ.

Цього ж дня із заявою звернувся 37-річний мешканець міста Косова. Чоловік повідомив, що 16 травня на сайті ОІ.Х знайшов оголошення про продаж автомобіля на іноземній реєстрації за 4200 доларів США. Домовився про умови купівлі та переказав передоплату (25 тисяч гривень) на картку, надану продавцем. Після перерахунку коштів зв’язок з аферистом зник, замовлений автомобіль заявник не отримав. За цим фактом поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст.190 ККУ.

23 травня до районного відділу поліції із заявою звернувся 34-річний мешканець Кутської територіальної громади. Чоловік повідомив про те, що невідома особа викрала його велосипед іноземного виробництва. Поліцейські встановили, що на початку квітня 43-річний житель Кутської територіальної громади, перебуваючи на території господарства заявника, викрав велосипед, який стояв біля будинку, і пізніше продав його невідомим особам у місті Вижниці Чернівецької області. За цим фактом поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст.185 ККУ.

25 травня до районного відділу поліції із заявою звернувся 66-річний мешканець Кутської територіальної громади. Чоловік повідомив, що 24 травня на його номер мобільного телефону зателефонувала незнайомка, яка представилась працівницею банку. Аферистка сказала, що чоловікові нібито здійснюється нарахування Є-допомоги. Під час розмови потерпілий повідомив співрозмовниці паролі, які надходили в СМС-повідомленні, після чого з його банківської картки зникли 10975 грн. За цим фактом поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.З ст.190 ККУ.

Цього ж дня до Косівського районного відділу поліції із заявою звернулася 65-річна мешканка Косівської територіальної фомади. Жінка повідомила, що 23 травня невідома особа за невідомих обставин з її банківської картки викрала 3265 гривень. За цим фактом поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст.185 ККУ.

Косівський РВП ГУНП.

Share