Вибір професії у воєнний час

Доля сучасних школярів — вкрай нелегка. Вже більше року в Україні триває повномасштабна війна. Діти отримують знання, переживаючи жахіття, відчуваючи біль за своїх співвітчизників, які виборюють найдорожче для нашої Батьківщини — волю.

Цьогоріч останній дзвоник востаннє пролунав для випускників Хімчинського ліцею «інтелект». Кожен із одинадцятикласників — неординарний: зі своїми мріями, планами на життя, переживаннями та страхами від невідомості. І у кожного з них надважливий обов’язок — створити краще майбутнє: мирне, без війн і крові.

Поспілкувавшись із цьогорічними випускниками, з’ясувала, що більшість з них акцентує увагу на юриспруденції, дехто планує стати лікарем, хтось хоче опанувати ази журналістики й нести правду в світ.

«Також ми маємо велике бажання займатися волонтерством для фронту, тому що у такий складний час нашому війську потрібна допомога кожного», — говорить випускниця 11-А класу Софія Будзуляк.

Не можна не згадати й те, що чимало учнів зараз перебувають за кордоном, далеко від України, рідних домівок, традицій і справжнього сімейного затишку.

Кожна професія приносить користь, немає непотрібної роботи. В кожного — своє покликання, яке він повинен розвивати. У який час ми б не жили, з якими труднощами не стикалися б, освіта завжди буде головною зброєю проти ворогів.

Каміла Остафійчук,
студентка Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола.
«Гуцульський край», №23, 9.06.2023 року

Share