На Косівщині наступного року почне діяти окремий батальйон територіальної оборони

Закон «Про основи національного спротиву» набуває чинності вже з 1 січня 2022 року, — про це повідомив начальник Косівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковник Володимир КОЗАК. За його словами, особовий склад батальйону діятиме в інтересах Косівського району.

А завдання батальйону територіальної оборони визначатимуть відповідні рішення і плани голів Івано-Франківської ОДА та Косівської РДА, оскільки батальйон входитиме до складу району територіальної оборони №5 Косівського району.

«Батальйон територіальної оборони формуватимуть з військовозобов’язаних і резервістів, які перебувають на обліку в районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, — громадян віком 40 — 60 років, придатних за станом здоров’я, — каже полковник Володимир Козак.

— Будь-який громадянин може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою вступу до цього батальйону та підписання контракту на службу у військовому резерві».

За словами В.Козака, контракт не обмежує громадян займатися трудовою діяльністю, їздити за кордон чи змінювати місце проживання. Військовозобов’язаних, які підписали контракт, забезпечують військовою формою за рахунок Міністерства оборони України, у визначені планом дні вони беруть участь у стрілецьких та інших теоретичних і практичних навчаннях, проходять відповідну підготовку, після чого їх призначають на відповідні посади і видають мобілізаційне зобов’язання. А у разі збройної агресії та оголошення рішення про мобілізацію, ці громадяни повинні прибути за викликом начальника і зайняти свої місця у підрозділі територіальної оборони.

Водночас полковник В.Козак зазначив, що, крім цього батальйону, Косівський районний центр комплектування та соціальної підтримки за мобілізацією комплектуватиме й інші військові частини та установи, в тому числі Національну гвардію та СБУ.

«Громадян, не залучених до територіальної оборони, можуть мобілізувати і відправити для виконання завдань в інших військових частинах за межами Косівського району та Івано-Франківської області», — наголосив В. Козак.

Завдання батальйону:

  • захист населення і території громади під час збройної агресії;
  • участь у захисті населення під час надзвичайних ситуацій;
  • участь у підготовці громадян до національного спротиву.

Косівський РТЦК та СП проводить набір на військову службу за контрактом у батальйон територіальної оборони осіб рядового, сержантського та офіцерського складу віком від 35 до 55 років, придатних за станом здоров’я, які будуть проходити військову службу в Косівському районі. Середня заробітна плата — від 12 тисяч гривень.

Звертатись у Косівський РТЦК та СП за адресою: с.Старий Косів, вул.Шевченка, 2д, тел. (096) 8616020.

Косівський РТЦК та СП.

«Гуцульський край», №51, 17.12.2021 року

Share