Про що треба знати призовникам

1 жовтня розпочнеться осінній призов громадян України 1995–2003 року народження на строкову військову службу до Збройних сил України.

Одне з головних питань, яке хвилює строковиків та їхніх батьків вже не одну призовну кампанію — чи відправлятимуть новобранців служити в зону ведення бойових дій?

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014, військовослужбовців строкової служби до виконання завдань в зоні бойових дій залучати заборонено. Виняток становлять лише ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову за контрактом. Причому спочатку солдат все одно повинен пройти спеціальне навчання, і лише потім зможе підписати контракт зі Збройними силами України.

1. Які терміни проведення призову на строкову службу в 2021 році?

Терміни призовної кампанії визначають щорічно Указом Президента України. Осінній призов 2021 року призначений на період з 1 жовтня по 30 грудня.

2. Який призовний вік?

На строкову службу беруть осіб від 18 до 27 років.

3. Скільки часу служитимуть в армії?

Для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти «спеціаліст» або «магістр» — до 12 місяців. Для інших осіб — до 18 місяців.

4. Що робити, якщо принесли повістку?

Призовники, які отримали повістку з територіального центру комплектування та соціальної підтримки, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у ній. Цього вимагає законодавство. Треба пам’ятати, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Це теж прописано в законі.
Тобто, коли оголосять про початок нового призову, а цього року це 1 жовтня, призовникам дають 10 днів на явку до територіального центру комплектування і соціальної підтримки.

Не з’явитися можна лише через поважні причини. До них зараховують: стихійне лихо, хворобу призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Інші причини не вважають вагомими і можуть бути розцінені, як ухилення від служби в армії.

5. Яка відповідальність за ухилення від призову в армію?

В Україні за порушення законодавства про військову службу передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. В якості адмінпокарання за неявку до територіального центру комплектування і соціальної підтримки застосовують штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кримінальна відповідальність настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. В більшості випадків таке покарання є умовним, але судимість буде.

6. Хто має право на відстрочку від служби?

Треба зауважити, що всі, хто має законні підстави для відстрочки, можуть отримати її без проблем. Головне прийти до територіального центру комплектування і. соціальної підтримки та надати пакет документів, які підтверджують це право. І відстрочку нададуть.

Є декілька видів відстрочки: за сімейними обставинами, за станом здоров’я, для здобуття освіти, пов’язана із продовження професійної діяльності.

Для деяких призовників строкова служба може стати початком кар’єри, адже не всім одразу вдається вступати до вишів. Служба в армії — хороша альтернатива. Призовник отримуватиме зарплатню, пільги, за бажанням зможе продовжити службу, вступити до військової академії тощо.

В службі в армії можна знайти багато переваг. Якщо дозволяє стан здоров’я, є бажання — цей обов’язок виконати варто.

Детальну інформацію можна отримати у Косівському РТЦК та СП за адресою: с.Старий Косів, вул. Шевченка, 2Д, Косівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, тел. 8(03478) 2-14-33, (096)8616020.

Косівський РТЦК та СП.

Share