Райагроліс — боргова яма. Як вибратись?

Цього тижня у Косові відбулося виїзне засідання тимчасової контрольної комісії обласної ради, яку очолює депутат облради Сергій Федорців. Представники від області та місцеві керівники вели мову про фінансово-господарську діяльність, перспективи подальшого функціонування РП «Райагроліс».

Це косівське районне підприємство здійснює лісогосподарську та охоронну діяльність або, якщо можна так сказати, опікується, колишніми колгоспними лісами. Ще раніше, тобто до колективізації, вони були людськими. Комунальне підприємство РП «Райагроліс» має величезні борги — у цифровому вираженні в понад 9 мільйонів. На підприємстві заборгованість із виплати заробітної плати становить 1969991,20 грн, зі сплати ЄСВ — 1328860 гривень.

Становище незавидне, чим далі воно погіршується. Директор РП «Райагроліс» Юрій Пліхтяк поінформував про ситуацію, що склалася на підприємстві, яке налічує більше 50 працівників.

У роботі тимчасової контрольної комісії обласної ради взяли участь генеральний директор Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Івано-Франківськоблагроліс» Олег Олійник, голова Косівської районної ради Зеновій Томащук, його заступник Тарас Фенчук, голови профільних депутатських комісій, депутатських фракцій районної ради, представники райдержадміністрації.

Учасники розширеного засідання спільно шукали шляхи щодо поліпшення фінансового стану, а також подальшого функціонування «Райагролісу». Адже на підприємстві щодалі боргова яма поглиблюється. Як «сніговий ком» обростають податковий борг і заборгованість з виплати зарплати. Вибратись зі складного лабіринту і справді не просто.

На засіданні тимчасової контрольної комісії обласної ради обговорювали різні шляхи виходу з кризової ситуації, а саме: передати районне комунальне підприємство в підпорядкування «Івано-Франківськоблагролісу» або передати РП «Райагроліс» територіальним громадам району, на яких знаходяться лісогосподарські угіддя. До речі, про таку пропозицію уже заявила, за словами голови районної ради З.Томащука, Яблунівська громада. Якщо в районі не приймуть відповідного рішення на «Райагроліс» чекає процедура банкрутства.

Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №31, 30.07.2021 року

Share