Легалізація зайнятості та заробітної плати

З метою запобігання використання незадекларованої праці у суб’єктів господарювання Косівська районна філієя Івано-Франківського обласного центру зайнятості спільно з Управлінням Держпраці провела семінар з роботодавцями Космацької територіальної громади на тему «Легалізація зайнятості та заробітної плати».

Мета зустрічі — обговорення переваг офіційного оформлення трудових відносин з працівниками, запобігання використання незадекларованої праці.

Відкрив захід директор Косівської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Віталій Кічеряк, зазначивши, що спільні інформаційно-роз’яснювальні заходи з роботодавцями допоможуть об’єднати зусилля щодо легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати, що сприятиме соціальній захищеності працівників.

Головна державна інспекторка відділу з питань гігієни та експертизи умов праці управління Держпраці в Івано-Франківській області Валентина Соколовська поінформувала про неприпустимість допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин та відповідальність за порушення, а також наголосила, що з 1 липня 2021 року стартувала інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності.

Заступниця начальника від ділу взаємодії з роботодавцями Косівської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Ольга Ковалюк поінформувала про широкий спектр послуг, які надає служба зайнятості, зокрема про можливості електронних сервісів служби зайнятості.

Також звернули увагу на проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців про переваги вакцинації від коронавірусу, про що наголошували на нараді у голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлани Онищук.

О. КОВАЛЮК,
заступниця начальника відділу взаємодії з роботодавцями
Косівської районної філії ІФОЦЗ.

«Гуцульський край», №31, 30.07.2021 року

Share