Друга книга про Текучу

Третього липня в Івано-Франківську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. І. Франка завітав мовознавець, кандидат філологічних наук, доцент, член Національної спілки краєзнавців України та профспілки працівників освіти і науки України, почесний краєзнавець України Мирослав Габорак, щоб подарувати для фондів обласної книгозбірні свою книжку «Село на нашій Україні… (до 400-ліття першої письмової згадки про Текучу)».

Розлоге та скрупульозне дослідження є логічним продовженням і доповненням до першого видання «Село на нашій Україні… (До 395-ліття першої письмової згадки про Текучу)».

Подані дослідником матеріали у першій книзі були далеко не повною історією його рідного села. Тому Мирослав Габорак, суттєво доопрацювавши й уточнивши їх, а деякою мірою, навіть переробивши, запропонував своїм читачам друге видання. Привід для цього був вельми поважним — 400-ліття першої письмової згадки про Текучу.

Окрім суто конкретного аналізу історичних фактів і подій, а також відтворення динаміки життя текучан упродовж періоду функціонування села, краєзнавець подає й етимологію зафіксованих у ньому станом на початок другого десятиліття XXI ст. власних назв 153-х географічних об’єктів, 184-х прізвищ та 295-ти прізвиськ його жителів.

Архівні матеріали на сторінках пропонованого видання ілюстровані давніми і сучасними світлинами, у яких відображені історія села та люди, котрі спричинилися до її творення.

Пропоноване дослідження, викладене в книзі, допоможе учителям школи у вивченні історії рідного краю, краєзнавцям — у процесі ретельнішого та глибшого дослідження історичних процесів та модифікацій, а також зацікавить усіх тих, хто прагне глибше пізнати свою малу батьківщину.

Подаровані Мирославом Габораком видання стануть цінним надбанням для бібліотечних фондів і читачів.

Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка.

Share