Національний спротив

Шановні друзі!

Як багатьом з вас відомо, на початку 2022 року в Україні ухвалили Закон «Про основи національного спротиву». У ньому передбачено створення добровольчого формування територіальної громади — воєнізованого підрозділу, сформованого на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах відповідної територіальної громади. Його призначення — участь у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони.

Добровольчі формування територіальних громад становлять військово-цивільну складову територіальної оборони.

Це означає, що їхні бійці (добровольці територіальних громад) не є військовослужбовцями Збройних сил України, однак є членами воєнізованого підрозділу. Закон і командування Сил ТрО ЗСУ покладають на них ряд надважливих завдань щодо розгортання і забезпечення діяльності Збройних сил України, а також: контрдиверсійні задачі, несення комендантської служби, охорону об’єктів критичної інфраструктури та, у взаємодії з органами Національної поліції, участь у правоохоронній діяльності, запобігання правопорушень (масові заворушення і хуліганство, мародерство тощо).

Члени ДФТГ — це повнолітні громадяни України, які добровільно вступили до воєнізованих підрозділів під контролем ТрО ЗСУ для виконання завдань територіальної оборони своєї громади. Перед вступом вони проходять медичний, професійний, психологічний відбір та укладають контракт добровольця на три роки. Усі члени ДФТГ повинні перебувати на обліку територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати.

Для створення добровольчого руху з організації масового ефективного спротиву ворогу запрошуємо охочих і патріотично налаштованих жителів громади долучитися до участі у добровільному формуванні на території Косівської міської територіальної громади.

Косівській Тґ необхідно сформувати загін мінімум з 20-ти бійців-добровольців. Всі завдання виконуватимуть виключно на території громади. Контракт — добровільний, людина може його розірвати в будь-який момент.

Отримати додаткову інформацію та подати документи можна у приміщенні Косівської міської ради: з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 16:00 год.

Юрій Плосконос.
Косівський міський голова

Share