Волонтерка Оленка Мамрега з Косова — маленька дівчинка з великим серцем

Оленці – лише 11 років, закінчила 5-й клас Косівського ліцею №2 ім. Михайла Павлика. Дівчинку знають багато косів’ян. Впізнаваною вона стала завдяки волонтерській діяльності – вже рік допомагає Збройним силам України.

До волонтерства її заохотила мама. Почалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, продовжувалися коронавірусний карантин і дистанційне навчання. Щоб донька не переймалася тривогами дорослих і не нудилася вдома без діла, Анна Мамрега розповіла їй про волонтерську діяльність і запитала, чи хотіла би вона цим зайнятися.

Оленка захотіла. Спершу компанію їй складала подруга, Поліна Трикоза, батько якої служить у війську. Разом збирали гроші на бензопилу для нього. За чотири дні заробили тоді 3500 грн. Потім ще передали 1150 грн у Центр дитячої творчості.

Вже тривалий час героїня нашої розповіді волонтерить самотужки. «В перші дні на базарі до мене підходили дорослі, питали: де твоя мама, чому ти сама? – згадує Оленка. – Тепер мене вже знають і не розпитують».

Щосуботи вона розкладає столик зі скромним крамом на Смоднянському ринку. Торгує і на міському продуктовому. Продає всяку всячину: сік, солодощі, повітряні кульки, магнітики, скромні сувеніри (деякі робить сама). Отриманий від продажу прибуток віддає на потреби ЗСУ.

З коштів, зібраних у січні-лютому цього року, дівчинка купила шолом для воїна за 12 тисяч гривень. Разом з мамою виготовила вдома більше 300 окопних свічок. Кошти на парафін школярка теж зібрала сама.

Підготувала і відправила на фронт 12 подарунків на свято Миколая. Нещодавно разом з мамою надіслали на затоплену Херсонщину воду, печиво.

Коли відомий косівський волонтер Роман Хромейчук проводив терміновий збір коштів для ЗСУ, Оленка відгукнулася. Принесла йому 1000 гривень і п’ять літніх панам для захисників.

Мама допомагає доньці: купує товар, шле посилки.

Скільки загалом зібрала і передала грошей на ЗСУ, Оленка не підраховувала. Мама привчає доньку до акуратності і відповідальності в роботі з фінансами. Дівчинка має альбомчик, у якому зберігає квитанції отриманих і витрачених коштів, фото покупок, які зробила або до яких долучалася.

У шостий клас Оленка піде у Косівський ліцей ім. І.Пелипейка (колишня гімназія). А зараз у дівчинки досить насичене дозвілля: вчиться їздити на роликах, ліпити з глини, займається у туристичному й театральному гуртках. Мріє стати відомою майстринею кераміки або відкрити свій ресторан.

7 липня, на День міста, Оленка Мамрега піде на знаменитий міський ярмарок. Торгуватиме пампушками, які спече бабуся, а онучка їй допомагатиме. Пропонуватиме на продаж повітряні кульки, з яких сама навчилася робити різні фігурки. Отриманий прибуток знову передасть на потреби ЗСУ. Мріє назбирати грошей і купити для українських воїнів дрон.

— «Навіщо ти цим займаєшся?» – питаю Оленку.
— «Щоб війна швидше закінчилася, щоб усе добре було», – відповідає дитина.

Авторка допису – Аліса МУДРИЦЬКА.
Газета «Гуцульський край», №27 від 7 липня 2023 року.

Share