Про травневий перерахунок пенсії

Пенсіонери, які після призначення пенсії офіційно працювали, тобто за них сплачено або вони самостійно сплатили єдиний соціальний внесок, кожні два роки набувають право на перерахунок пенсії. Такий перерахунок пенсії проводиться за зверненням пенсіонера або автоматично з 1 квітня.

Право на автоматичний перерахунок визначається за страховим стажем, набутим по лютий поточного року. Перерахунок здійснюється в автоматичному режимі, тобто звертатися за його проведенням до органів Пенсійного фонду пенсіонерам району не потрібно.

Оскільки страхувальники подають звіти за І квартал 2022 року до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування до 10 травня, тому перерахунок працюючим пенсіонерам проведено у травні.

Виплату перерахованих пенсій буде проведено у червні з урахуванням доплати за квітень і травень.

Перерахунок проведено з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії або у разі доцільності з урахуванням стажу та заробітної плати, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. При цьому заробітна плата враховується за періоди страхового стажу, визначені в статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

 

Щорічна грошова допомога до 3 травня

Ветерани війни та жертви нацистських переслідувань отримають щорічну грошову допомогу у червні разом з пенсією.

Щорічну допомогу отримають ветерани, які перебували на обліку в Пенсійному фонді України в області станом на 5 травня 2022 року відповідно до постанови КМУ від 7 травня 2022 року № 540 «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої аконами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Разову грошову допомогу виплачують у таких розмірах:

  • особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: І групи — 4421 гривня; II групи — 3906 гривень; III групи — 3391 гривня;
  • учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років)
    в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, — 1491 гривня;
  • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 4421 гривня;
  • членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, а також членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України — 966 гривень;
  • учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 612 гривень.

Відділ обслуговування громадян №9 (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУ ПФУ.

Share