Косівщина попрощалася із загиблими Героями

Василь Васильович Матійчук

Народився 4 жовтня 1990 року в селі Хімчині. Закінчив школу, добре вчився. Був веселим, життєрадісним, щирим, простим у спілкуванні. Мріяв про журналістику.

Пішов добровольцем захищати Батьківщину майже відразу після повномасштабного наступу ворога. Мав позивний — «Десант». Служив у 74-му окремому батальйоні 102-ї бригади ТРО.

Був очима для своїх побратимів — оператором-розвідником. Збивав ворожі дрони та переманював їх на наш бік. Завдяки його увазі і сміливості вдалося зберегти десятки життів українських захисників.

Василь також купував дрони за свій рахунок, організовував збори коштів на їх придбання. Відважний воїн ніколи не відсиджувався за чиєюсь спиною, завжди йшов у перших рядах. Побратими кажуть, що втратили кращого бійця в підрозділі аеророзвідки. Його сміливість і відвага врятували життя багатьом нашим бійцям на нульовій позиції.

Загинув Герой 8 квітня 2023 року на Запорізькому напрямку — в селі Малинівка Пологівського району.

Василь мріяв створити сім’ю, хотів мати дітей. Планував також захистити кандидатську дисертацію, викладати в університеті. Смерть зруйнувала усі мрії і плани.

Герой навічно залишиться воїном і захищатиме рідних та Україну, яких безмежно любив, — на небесах.

Наречена Василя готує книгу спогадів — про нього та його побратимів. Рідні, друзі та побратими підготували петицію про присвоєння Василеві Матійчуку звання Героя України (посмертно).

Спочивай з миром, відважний воїне! Пам’ять про тебе вічно житиме у серцях людей, які тебе знали і любили. Такі сини — гордість батьків та України. Саме такі люди є творцями вільної і сильної держави!

Героям слава!

 

Дмитро Петрович Лазорик

Народився 12 вересня 1971 року в селі Старих Кутах.

Був учасником АТО з 2014 року. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну знову став на захист Батьківщини.

Служив Герой у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс».

Він був прикладом мужності, хоробрості, самовідданості — як для молодого покоління, так і для старших товаришів.

Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким і друзям Захисника.

Сумуємо разом з вами. Схиляємо голови перед пам’яттю Дмитра.

Спочивай з миром, Воїне. Світла та вічна пам’ять Герою!

Кутська селищна рада.

 

Петро Володимирович Бойчук

Народився 15 травня 1973 року. Житель селища Кутів.

У березні 2022 року Героя мобілізували до лав Збройних сил України. Служив у 24-й окремій механізованій бригаді імені короля Данила.

З 30 серпня 2022 року його вважали безвісти зниклим. При проведенні упізнання знайдених тіл військовослужбовців ЗСУ його було ідентифіковано.

Герой загинув під час бойового зіткнення та артилерійського обстрілу в районі населеного пункту Новомиколаївка Миколаївської області.

Він захищав незалежність, свободу і територіальну цілісність нашої держави. Наш земляк понад усе бажав миру в Україні та найшвидшого повернення додому, до своїх рідних.

Не судилось… Герой віддав власне життя за нас з вами, за наш спокій і незалежність. Петро був прикладом мужності, патріотизму, відданості, героїзму для всіх поколінь.

Героя не дочекалися 16-річний син, дружина, мати, брати, сестра, вся родина, друзі, побратими, рідний край.

Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким і друзям Захисника. Сумуємо разом з вами.

Схиляємо голови перед пам’яттю Петра. Спочивай з Богом, Воїне. Світла та вічна пам’ять Герою!

Кутська селищна рада.

Share