Вшанували пам’ять Василя Матійчука

23 травня у селі Хімчині відкрили меморіальну дошку на честь Василя Матійчука, захисника України, солдата розвідувального взводу 102-ї бригади, 74-го окремого батальйону ЗСУ.

Василь героїчно загинув у селі Малинівка Запорізької області, захищаючи Україну від російської агресії.

Пам’ятну дошку встановили на фасаді Хімчинського ліцею, де навчався Герой. Дату обрали невипадково. Саме цього дня відзначали День Героїв — день пам’яті про всіх українців, які присвятили свої життя боротьбі за свободу та незалежність Української держави. Це день величі духу українських захисників і захисниць, котрі символізують нездоланність української нації.

Вшанувати пам’ять захисника України прийшли: його батьки, сестра та близькі родичі; отець Ярослав Хрущ, голова Косівської районної військової адміністрації Н.Кучма, Рожнівський сільський голова С. Радиш, бойові побратими, друзі, представники преси й телебачення, шкільна родина і жителі села.

Відкрили меморіальну дошку рідні загиблого воїна: мама Люба та сестра Валентина. Отець Ярослав відправив панахиду й освятив пам’ятний знак.

Багато слів печалі і болю почули присутні. Але найголовніше те, що мужність Василя, його почуття відданості й патріотизму завжди будуть гідним прикладом для юного покоління.

Вшанування пам’яті людей, які віддали свої життя за Україну, — наш святий обов’язок. Встановлення і відкриття пам’ятного знака на честь земляка — знак великої вдячності справжньому патріотові, який самовіддано вступив до лав захисників Батьківщини, боровся за її суверенітет і цілісність, віддав життя за мир і спокій на рідній землі.

Упродовж урочистого заходу військові стояли у почесній варті. Присутні поклали квіти до меморіальної дошки і вшанували пам’ять Героя Василя Матійчука хвилиною мовчання.

Юлія Оленюк,
керівниця гуртка журналістики Хімчинського ліцею «Інтелект».
«Гуцульський край», №21, 26.05.2023 року

Share