Кримінальний огляд

21 березня дізнавачі Косівського районного відділу поліції розпочали кримінальне провадження за зверненням 32-річної мешканки міста Яремчі. Жінка повідомила, що її колишній чоловік, житель Косівської територіальної громади, з липня 2012 року по теперішній час не сплачує аліменти на утримання їхньої спільної неповнолітньої дитини. Сума заборгованості становить 250000 грн. Чоловік пояснив, що не сплачує аліменти через відсутність коштів, проте свою вину визнав.

22 березня надійшли ще дві заяви про ухилення від сплати аліментів на утримання дітей: від 31-річної мешканки Косівської територіальної громади та 39-річної жительки Коломийського району. В одному випадку сума заборгованості складає 61526 гривень, в другому — 40000 гривень.

За усіма фактами ухилення від сплати аліментів на утримання дітей дізнавачі розпочали кримінальні провадження.

23 березня на спецлінію «102» надійшло повідомлення від 47-річного мешканця Косівської територіальної громади про те, що він став жертвою шахраїв. 22 березня потерпілого зацікавило оголошення про продаж бетономішалки на одному з інтернет-сайтів.

Він зателефонував продавцеві та домовився про умови покупки. Незнайомець запропонував перерахувати повну вартість товару, щоб уникнути зайвих витрат на комісію. Чоловік погодився і за допомогою мобільного застосунку з власної банківської картки переказав 3000 гривень на реквізити банківської картки, що належить незнайомцю. Після цього продавець на зв’язок не виходить.

Товар потерпілий не отримав. За фактом шахрайства дізнавачі розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України (ККУ).

23 березня до районного відділу поліції надійшли матеріали з Карпатського регіонального офісу ДП «Ліси України», філії «Кутське лісове господарство» про те, що 15 березня працівники державної лісової охорони на території Космацького лісництва виявили незаконну рубку двох ялин, загальною кубомасою 1,08 куб. м, яку вчинила невідома особа. За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження за ч.З ст.246 ККУ.

24 березня слідчі розпочали кримінальне провадження за матеріалами Косівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Правоохоронці попередньо встановили, що 32-річний військовозобов’язаний, мешканець Кутської територіальної громади, всупереч статті 65 Конституції України, статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», будучи належним чином повідомлений про необхідність прибуття для відправлення на військову службу, до Косівського РТЦК та СП не прибув. Причину свого неприбуття не повідомив, чим ухилився від призову на військову службу під час мобілізації. Санкція статті 336 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Косівський РВП ГУНП

Share