Збирали кошти на військовий дрон

Минулої п’ятниці у Косівському ліцеї № 1 ім. Ярослава Мудрого відбулися ярмарок «Барви рідного краю» і виставка робіт з дарів осені. Діти збирали кошти на військовий дрон для воїнів ЗСУ, щоб наблизити перемогу України у цій війні.

Традиційно свято розпочали з внесення Державного Прапора та виконання Гімну. Ярмарок відкрила директорка ліцею Галина Миколаївна Грималюк. Учні кожного класу підготувалися на відмінно, бо всі учні дуже талановиті. Вони принесли власноруч виготовлені для благодійного продажу: браслетики, підвіски, ангелики, ляльки-мотанки, брелочки — все з українською символікою. Не менш активну участь взяли і батьки, які приготували смаколики, від розмаїття яких «розбігалися очі».

На святі було видно, що наші діти — великі патріоти. Куди не подивишся — скрізь синьо-жовті повітряні кульки, прапорці. Багато випічки теж було у патріотичних кольорах. Діточки одягнули вишиванки. Увесь час лунали українські пісні у виконанні братів Григорчуків, які на волонтерських засадах додавали цьому святу ще більшої колоритності. Під їхні запальні пісні ліцеїсти бігали, як у мурашникові, з великим азартом і захопленням, підспівували, а дехто і підтанцьовував. Свято вдалося на славу!

Кожен клас також створив осінню композицію, яку оцінювало компетентне журі. До його складу ввійшли: заступники директора з виховної роботи Олександра Ставчанська і Юлія Козлан, вчителі мистецтва Тетяна Слава і Арсен Хрущ та меценатка Богдана Іванчук. Журі відзначило п’ять найкращих робіт — 2-Б, 5-А, 5-В, 6-Б, 7-В класів.

Креативності та фантазії дітям не забракло. Захищаючи свої роботи, учні нагадали всім присутнім про важливі теми: екологію, боротьбу за незалежність, красу та автентичність нашого краю. Обрати найкращу роботу не змогли, адже всі ліцеїсти доклали великих зусиль у їх створенні. Перемогла дружба. Учасників конкурсу нагородили грамотами.

З опалого листя учні зробили: фото-рамку, парасольки, віночки. Всі охочі могли з ними сфотографуватися. А на завершення конкурсу дівчата з 4-Б класу акапельно, під ритмічні оплески глядачів, заспівали пісню «Українська лють». Це було дуже зворушливо, підспівували та аплодували всі. Не було таких, кого не зачепило за струни душі їхнє виконання.

Також грамотами нагородили учениць: 8-А класу — Евеліну Гостюк і 7-А — Катерину Фуштей за активну діяльність у житті ліцею.

Після ярмарку діти кожного класу зі своїм класним керівником підрахували зібрані кошти та вкинули їх у загальну скриньку. А смаколики, які залишились, зібрали, щоб передати нашим захисникам, які зараз перебувають на реабілітації у с. Розтоках.

Підбивши підсумок цих заходів, директорка ліцею Г.М. Грималюк виступила з вдячною промовою та оголосила суму зібраних коштів. Галина Миколаївна була розчулена від того, що вдалося зібрати 64100 гривень, ніхто не думав, що сума буде такою великою.

Кошти вручили Володимирові Козаку, який передасть їх нашим захисникам — випускникам ліцею Олександрові Тинкалюку і Назарові Копчуку, які зараз служать у ЗСУ, для купівлі військового дрону з тепловізором, вартість якого перевищує 200 тис. грн. На цей час вдалося зібрати 121181 гривню.

Володимир щиро подякував діткам, батькам і всім, хто долучився до важливої справи. Адже у нашій країні триває війна, і кожен допомагає чим може — все для наближення перемоги.

Кожен охочий може долучитися до збору коштів на дрон. Отримувач Тинкалюк Олександр Миколайович. Номер ІВАN
733220010000026201329035635, 3265003770. Номер карти Моно: 5375411417120347.

Педагоги, ліцеїсти та їхні батьки були щасливі від емоцій, які подарували один одному, та задоволені результатами свята.

Надія Погрибенник.
«Гуцульський край», №44, 4.11.2022 року

Share