Кримінальний огляд

Косівські поліцейські продовжують документувати шахрайські дії, вчинені щодо мешканців району. Так, 12 жовтня до Косівської поліції із заявою звернулася 53-річна жителька Космацької територіальної громади. Жінка повідомила, що стала жертвою шахраїв.

Потерпіла у соціальній мережі побачила оголошення про продаж одягу. Під час письмових перемовин продавець повідомила, — що одяг, який цікавить заявницю, є у наявності, однак для відправки замовлення потрібна попередня плата. 2 жовтня заявниця переказала аферистам 2205 гривень. Після цього продавчиня заблокувала заявницю у соціальній мережі і на зв’язок не виходить. За цим фактом дізнавачі розпочали кримінальне провадження за ч.1. ст. 190 Кримінального кодексу України.

17 жовтня звернулася із заявою 56-річна мешканка Косівської територіальної громади., Жінка повідомила, що до неї зателефонувала невідома особа, яка представилася працівником банку та повідомила про виплату їй грошової компенсації під час війни, після чого потерпіла повідомила дані своєї банківської карти та зміст СМС-повідомлення, яке надійшло на її телефон. А згодом виявила, що з її банківського рахунка зняли 6750 грн. Проводиться перевірка.

Цього ж дня із заявою звернулася 47-річна жителька міста Харкова. Жінка повідомила, що 11 жовтня чоловік, який назвався Сергієм, не виконав умов усного договору про оренду житла в місті Косові. Потерпіла переказала незнайомцю 4603 гривні. Після цього аферист на зв’язок не виходить. Проводиться перевірка.

18 жовтня до районного відділу поліції надійшли матеріали з Косівського районного підприємства «Райагроліс» про те, що 13 жовтня на території Яворівського лісництва 27-річний місцевий мешканець незаконно зрубав шість буків, один граб та одну березу, загальною масою 5,82 куб. м. Сума заподіяних збитків становить 28549 гривень. За фактом незаконної порубки слідчі розпочали кримінальне провадження за ст. 246 ч.1 Кримінального кодексу України.

18 жовтня до чергової частини районного, відділу поліції надійшло повідомлення від начальника сектору превенції про те, що в селі Вербовці виявлено два трактори та осіб, які, ймовірно, видобували піщано-гравійну суміш. На місце події виїхала слідчо-оперативна група, яка встановила, що в селі Вербовці виявлено факт можливого незаконного видобування корисних копалин місцевого значення (супісок), що здійснювалося за допомогою спеціалізованого екскаватора-навантажувача марки НІТАСНІ під керуванням 45-річного жителя Косівського району. Під час огляду місця події спеціалізований екскаватор-навантажувач вилучено.

За фактом порушення встановлених правил охорони або використання надр слідчі розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст. 240 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Косівський РВП ГУНП.

 

Щоб не потрапити до рук шахраїв:

  • не довіряйте невідомим співрозмовникам;
  • купуйте товари лише на перевірених сайтах;
  • не повідомляйте нікому конфіденційну інформацію: номер картки, ПІН-код, код безпеки CVV (три цифри на звороті картки), термін дії картки, зміст СМС-повідомлень (у тому числі з одноразовими паролями), логін і пароль доступу до онлайн банкінгу;
  • не викладайте у відкритому доступі свої персональні дані;
  • не прив’язуйте фінансовий номер до сторінок у соцмережах;
  • встановіть добовий ліміт на зняття коштів;
  • не заходьте на невідомі сайти та не переходьте за підозрілими посиланнями, надісланими сторонніми особами.

Про будь-який факт чи спробу шахрайства повідомляйте на «102»!

Share