Боротьба кожного солдата пришвидшує перемогу

Петро Пліхтяк з Косівщини — батько трьох дітей. Багато років працює лісничим ДП «Кутський лісгосп» — береже українські Карпати. Але 24 лютого, коли російські війська вдерлись в Україну майже з усіх боків нашого кордону — став на захист рідної землі. У війську раніше не служив, але, як працівник лісової охорони та мисливець, зі зброєю вміє поводитися.

У перші дні повномасштабного вторгнення Петро долучився до місцевого військового підрозділу, що охороняв інфраструктурні та важливі об’єкти на Косівщині. Як тільки дізнався, що проводиться набір у 68 єгерську бригаду, пішов туди добровольцем. Шостого березня його мобілізували, а вже через два тижні він був на фронті.

Петро Пліхтяк

Захищав Донеччину на напрямку Мар’янка–Вугледар. Під час запеклих боїв разом із побратимами змогли втримати рубіж і навіть відвоювали 15 кілометрів територій, окупованих ще з 2014 року.

«По наших позиціях випустили все, що у ворога було — від «ураганів», «смерчів» до касетних снарядів. Я вже не говорю про міномети та ствольну артилерію, — згадує Петро Пліхтяк. — Наших армійців буквально поливали вогнем, тому довелося долучитися до будівництва міцних бліндажів».

На цьому Петро Пліхтяк добре розуміється, бо багато років вивчає історію УПА, шукає і відновлює повстанські криївки.

«Закінчується осінь, незабаром — зима, — каже захисник. — Це важкий виклик для всіх солдатів. Треба зігріватися у морози. Дим видно здалеку, до того ж ворог має тепловізори, що дозволяють виявляти позиції українців».

Петро Пліхтяк каже, що нашим військовим неабияк важливо подбати про обладнання бліндажів з урахуванням усіх цих застережень. Зараз Петро Пліхтяк перебуває на лікуванні. Весь свій вільний час він старається проводити з трьома синами та рідними. Незабаром знову повернеться на фронт.

Петро каже, що кожен український воїн усі свої сили вкладає у боротьбу з ворогом, щоб якомога швидше звільнити Україну і повернутися до своїх рідних. «Я особисто не можу змінити хід війни. Але моя боротьба, боротьба кожного солдата — пришвидшують нашу перемогу», — переконаний Петро Пліхтяк.

Share