Як перетворити хобі у прибуткову справу?

9 липня у рамках реалізації профорієнтаційного проекту «Повір у себе» працівники Косівської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості провели тренінг з орієнтації на підприємницьку діяльність «Як перетворити хобі у прибуткову справу?» для осіб з інвалідністю.

З вступним словом до учасників звернувся директор районної філії Віталій Кічеряк, який проінформував безробітних про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємництва в регіоні, сприяння служби зайнятості в організації та провадженні підприємницької діяльності.

Під час заходу начальник відділу активної підтримки безробітних Юрій Думенчук надав інформацію про перспективи ведення власної справи на Косівщині, законодавчі підстави виплати допомоги по безробіттю одноразово, створення умов для розвитку самозайнятості населення та підтримки підприємницької ініціативи. Розглянули поняття бізнес-ідеї та складання бізнес-плану, обговорили державну програму «Доступні кредити 5–7–9%» та можливості отримання грантів на започаткування власної справи.

Увагу безробітних звернули на те, що помилковий вибір бізнес-ідеї може призвести, у кращому випадку, до втрати часу людиною, а в гіршому — до втрати коштів, які потрібно вкласти в її розвиток, розглянули можливості перетворення хобі у прибуткову справу. Отже, варто досить відповідально підійти до вибору бізнесу.

Також під час заходу висвітлили питання психологічних аспектів підприємницької діяльності. Адже перш ніж визначитися з питанням, у якій сфері діяльності відкривати свій бізнес, потрібно добре проаналізувати свої бажання, вміння та особливості свого характеру, не боятися труднощів, оцінити переваги та недоліки відкриття та ведення власної справи. Для цього в службі зайнятості можна пройти профорієнтаційне тестування, результати якого покажуть сильні та слабкі сторони людини.

Учасники заходу мали змогу отримати відповіді на запитання.

Ю. Думенчук,
начальник відділу активної підтримки безробітних.
«Гуцульський край», №29, 16.06.2021 року

Share