Змагалися мисливці та рибалки

Українське товариство мисливців і рибалок цьогоріч відзначає 100-річчя від свого заснування. У Косівській районній організації УТМР з нагоди поважного ювілею провели цікавий і змістовний фестиваль.

— Такий захід для нас уже є традиційним, але минулого року його не проводили через пандемію коронавірусу COVID-19, — розпо-відає голова районної організації товариства мисливців і рибалок Ярослав Сусак. — Тому зацікавлення до фестивалю у всіх було особливе, як у молодих колег, так і членів товариства з солідним багажем знань і багаторічним досвідом.

Цьогорічний захід, як і повелося вже за усталеною традицією, мав урочисте відкриття, благословення священника отця Ростислава Близнюка і, звичайно, торжество нагородження переможців цінними призами та іншими відзнаками.

А змагалися члени РО УТМР у п’ятьох номінаціях: стендова стрільба; кульова стрільба; рибна ловля; змагання на човнах; кухня. У спортивному, якщо можна так висловитись, заході були задіяні сім команд, представлених вербовецькою, косівською, кутською, рожнівською, смоднянською, хім-чинською, черганівською первинними організаціями по 13 учасників у кожній. Треба сказати, що видовище було варте уваги. Змагання зібрали понад дві сотні глядачів і водночас вболівальників. Поєдинки між командами та змагальниками в особистому заліку були справді напруженими. Переможців визначали за підсумками загальної кількості балів.

За результатами змагань переможцем вийшла команда косівської первинної організації, яку очолює Богдан Довбенчук, котра набрала 27 балів. Шляхом жеребкування 2 і З місця посіли команди смоднянської (голова Олег Гавриш) і черганівської (голова Андрій Яремин) первинних організацій, які набрали по 22 бали.

— Основну увагу хотів би звернути на два види змагань: з кульової та стендової стрільби, — зазначає головний суддя змагань Степан Гафткович. — 3 кульової стрільби перше місце здобула команда смоднянської, а друге та третє місця — відповідно команди хімчинської та вербовецької первинних орга-нізацій. В індивідуальних змаганнях з цього виду на найвищу сходинку п’єдесталу піднявся Іван Дуб, другу і третю — посіли Микола Розвадовський і Андрій Пилип’юк. У стендовій стрільбі найвищий результат показала косівська команда, друге місце закріпила за собою рожнівська, а третє — кутська команди. В особистому заліку «золото» виборов Богдан Довбенчук (косівська п/о), «срібло» — Дмитро Тимчук (кутська п/о), «бронзу» — Олександр Романюк (смоднянська п/о).

У номінації «Кухня» змагальникам вправності теж не бракувало. І справді можна було переконатися, що чоловіки готують дуже смачно. Комісія чи правильніше сказати суддівська колегія, а вона дуже принципово. Оцінювала якість приготування страв, сервірування стола в польових умовах, визнала, що всі команди із завданням справилися добре. Та найкращими були кухарі смоднянської організації, за ними — косівської, а третє місце закріпили за собою куховари кутської організації. До речі, команди готували страви на свій смак з підручних матеріалів, варіант — мисливський.

Не менш захоплюючими були змагання з рибної ловлі. Важливо зазначити, що до кожної команди входили двоє дорослих і один юніор. Смоднянську організацію представляла Софія Данилюк. Цікаво було спостерігати за «тихим полюванням» на водоймищі. При кожному кльову хвилювалися учасники, переживали й глядачі.
З рибної ловлі в переможці вийшли команди черганівської (1 місце), хімчинської (2 місце), кутської (3 місце) первинних організацій.

— Прикметно, що усі сім юніорів, незважаючи на успіх чи невдачу, отримали цінні призи, — зізнаються Ярослав Сусак, голова РО УТМР і головний суддя змагань Степан Гафткович. — На підсумки змагань прийшли чимало людей з малими дітьми — усім їм у подарунок дали вудочки.

Мисливсько-рибальський фестиваль Косівської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок пройшов у доволі доброзичливій атмосфері. Переможців змагань у кожній з номінацій нагородили призами і грамотами, учасників, які здобули другі й треті місця — грамотами.

За багаторічну працю був нагороджений цінним подарунком і грамотою «Почесний член УТМР» Василь Михайлович Палійчук, котрий 40 років очолював черганівську первинну організацію товариства мисливців і рибалок. Таких нагородних відзнак удостоїли й Івана Михайловича Стринадюка за його вагому багаторічну працю в РО УТМР Нагороджено й інших найбільш активних членів районної організації.

Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №29, 16.06.2021 року

Share