Ухвалили важливі програми

На одинадцятій сесії Косівської міської ради депутати ухвалили ряд програм важливих для розвитку громади, які будуть орієнтиром до дії на найближчий період і загалом перспективу. Пленарне засідання, яке відбулося 25 червня вів Косівський міський голова Юрій Плосконос.

Депутати розглянули та затвердили Програму розвитку фізичної культури та спорту Косівської міської ради на 2021–2025 роки. Реалізовувати її будуть за бюджетні призначення щорічно, виходячи з можливостей при формуванні міського бюджету. Загальний обсяг фінансових ресурсів передбачено в сумі 8300,0 тис. грн.

В основу Програми закладено ідею задоволення потреб громадян у фізкультурно-оздоровчих і спортивних послугах. Важливо, що йдеться про створення умов для забезпечення оптимальної рухової активності кожної людини, досягнення нею достатнього рівня фізичної та функціональної підготовленості. Адже сучасний спосіб життя та нинішні реалії, зокрема, — пов’язані з пандемією COVID-19, є переконливою мотивацією, щоб подбати про поліпшення стану здоров’я, ведення здорового способу життя та подовження його тривалості.

Отож депутати вели мову (а серед них є доволі активні прихильники спорту) про максимальне залучення громади різних вікових груп до занять спортом, створення обдарованим особам умов для реалізації їхніх здібностей у спорті вищих досягнень. Програма розвитку фізичної культури та спорту на 2021–2025 роки якраз і передбачає комплексний підхід до розв’язання існуючих проблем у суспільстві.

Депутати міської ради також затвердили Програму попередження дитячої бездоглядності та безпритульності серед дітей, соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав на 2021–2025 роки. Місцева цільова програма спрямована на підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування з питань захисту дитинства, удосконалення статистичного обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та забезпечення їх житлом, розвиток сімейних форм виховання дітей, забезпечення проведення святкових заходів для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Умови, що сьогодні склалися, констатує розробник програми — Служба у справах дітей Косівської міської ради, призвели до такого соціального явища, як безпритульність і бездоглядність дітей, соціальне сирітство. Фахівці основною причиною цього називають неспроможність сім’ї належно виконувати свої батьківські обов’язки.

Асоціальна поведінка батьків, зловживання алкоголем, ухиляння від виховання дітей, жорстоке поводження з дітьми призводять у кінцевому результаті до їхнього позбавлення батьківських прав. Значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування не мають житла в зв’язку з тим, що воно було відсутнє в їхніх батьків, або його втратили через незалежні від них причини.

Зазначалось, що зараз на території Косівської громади проживає 7235 дітей, з яких 20 — діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, і сім дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, стосовно яких є ризик позбавлення батьківських прав. На обліку Служби в справах дітей знаходиться 34 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, частина з яких проживає в інших громадах, районах, у тому числі — в інтернатних закладах.

Мета зазначеної програми якраз і полягає в подоланні дитячої бездоглядності, безпритульності, запобіганні дитячому сирітству, розвиткові сімейних форм виховання, створенні умов для всебічного розвитку та виховання дітей, забезпеченні житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

На XI сесії Косівської міської ради депутати затвердили Програму міграційної політики та здійснення заходів щодо надання адміністративних послуг у сфері громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб на території Косівської міської ради на 2021–2025 роки. Обранці також внесли зміни до деяких раніше ухвалених цільових і комплексних програм.

Ігор Сусак
«Гуцульський край», №27, 2.07.2021 року

Share