Дистанційне навчання — не вихід

Президенту України Зеленському В., Прем’єр-міністру України Шмигалю Д., Міністру освіти і науки України, голові Івано-Франківської ОДА Федоріву В., голові Косівської РДА Іванишину П., начальникові відділу освіти Косівської РДА Козьменчуку В., голові Косівської районної ради Ванджураку П.

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, батьки учнів шкіл Косівського району Івано-Франківської області, протестуємо проти дистанційного навчання наших дітей, яке знову розпочалося з нового навчального року у школах нашого району. Наразі такий метод навчання у Косівському районі було встановлено до 6 вересня, та вже на цей час продовжено до 21 вересня, і це ще не кінець!

Ми вкрай цим незадоволені і категорично протестуємо проти такого способу навчання, тобто — повністю дистанційного, у зв’язку з чим і звертаємося до вас з цією петицією!

Перш за все звертаємо вашу увагу на те, що коли наші діти ходять у школу, вони перебувають під наглядом вчителів, і ми, батьки з упевненістю можемо йти працювати, заробляти гроші для сім’ї. А коли наші діти вдома, то батьки, в більшій мірі матері, змушені залишатися вдома та займатися дистанційним навчанням з дітьми, брати на себе роль учителя. Та є батьки, які не розуміють шкільної програми, тому не можуть допомогти дитині із виконанням завдань. Найскладніше батькам допомагати дітям вчити іноземні мови, особливо англійську.

Ми, батьки, допомагаємо вчителям, але ми не вчителі! Кожен з нас має професію. Ми можемо дати своїм дітям любов, домашнє тепло, родинний затишок, турботу і підтримку. Але ми не можемо самотужки дати своїм дітям ті знання, які має дати школа. Ми не можемо правильно розказати і донести до дитини теми уроків, як це вміють учителі, що мають багаторічний досвід роботи саме в класах і в учнівських колективах! Адже дуже важливо для дитини відчувати дух школи, коли навколо — однолітки та однодумці. Тоді і урок, і тема запам’ятовуються краще, і життя, як у школі, так і поза нею, набагато цікавіше.

Діти, особливо учні початкових класів, — дуже уразливі, їм потрібно набувати навиків спілкування з однолітками, засвоювати правила поведінки в соціумі. Вдома, сидячи постійно за комп’ютером чи гаджетами, цих навиків вони не здобудуть.

А щодо гаджетів, це взагалі проблема! Діти і так постійно ходять з гаджетами в руках. З введенням дистанційного навчання, вони почали «жити в телефонах і комп’ютерах». І нехай підтвердять медики, що таке «життя в телефоні чи комп’ютері» шкідливе для неповнолітніх. Це вкрай негативно впливає на фізичне та емоційне здоров’я наших діток, на їхній організм, який розвивається! Це погіршує зір, породжує проблеми з емоціями та сприйняттям навколишнього світу, з’являється зайва вага тощо.

Ідея дистанційного навчання непогана, але для тих людей, які вже сформувалися (студентів, людей, які здобувають вже не першу освіту, тощо). Та це не є нормальною формою навчання для дітей!

Ми звертаємося до Президента, Прем’єр-міністра, Міністра освіти, до голів Івано-Франківської ОДА та Косівської РДА з протестом проти дистанційного способу навчання. Пропонуємо провести «круглі столи», на яких би органи влади та відповідальні структури з нами, батьками, обговорили і обрали найбільш оптимальний варіант подальшого навчання дітей.

Батьки в усій Україні протестують проти дистанційного способу навчання!

Згідно зі статтею 53 Конституції України, кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує: доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Право на освіту — право людини на здобуття певного обсягу знань, культурних навичок, професійної орієнтації, які необхідні для нормальної життєдіяльності в умовах сучасного суспільства.

Але, як уже показав досвід дистанційного навчання минулого навчального року, вчителі не можуть передати суть уроку чи теми через комп’ютер. І ми, батьки, це бачимо за рівнем отриманих нашими дітьми за цей час знань.

Дистанційне навчання — це не вихід! Необхідно знайти інші способи розв’язання цієї проблеми, щоб діти повернулися до школи!

Ми, батьки учнів шкіл Косівського району, своїми підписами, наданими до цього звернення, вимагаємо негайно вжити заходів, відреагувати на проблему, яка виникла стосовно дистанційного способу навчання в Україні.

Батьки учнів шкіл Косівського району.
Всього — понад 300 підписів.

«Гуцульський край», №38, 18.09.2020 року

Share