Медичні маски: якою стороною носити і як правильно використовувати

Якою стороною її надягати?

Відповідь проста — немає різниці. Одягати медичну маску можна будь-якою стороною, а жорстке ребро з фіксатором має прилягати до носа. Мікроби однаково будуть нагромаджувалися як на синій, так і на білій поверхні. Стандартна маска тришарова і основну функцію виконує внутрішній шар.

маска медичнаВиробники кольорових пов’язок рекомендують надягати їх кольоровою стороною назовні, щоб підкреслити індивідуальність користувача. Яким боком одягати медичну маску, вирішуйте самі.

  • Маска має затуляти рот і ніс, а її краї — щільно прилягати до обличчя
  • Не торкайтеся зовнішньої поверхні маски під час використання
  • Заміняйте маску кожні 2–4 години або коли вона стала вогкою
  • Не використовуйте одноразові маски повторно
  • Знімайте маску за гумки і не торкайтеся її передньої частини
  • Одразу після використання викиньте маску в закритий контейнер для відходів
  • Після зняття або якщо ви доторкнулися до використаної маски, вимийте руки з милом чи обробіть засобом із вмістом спирту > 60%

На що варто звернути увагу?

  • маска повинна мати хороший фіксатор і щільно прилягати до носа, не ковзати і не натирати;
  • перевіряйте, щоб петлі або зав’язки маски добре і щільно фіксувалися, не створюючи дискомфорту.

Правила використання

Маска повинна щільно сидіти на обличчі, повністю закриваючи ніс, рот і підборіддя. При використанні пов’язки забороняється чіпати її руками.

При контакті інфекція потрапляє на руки і може потрапити в ; організм через слизову оболонку очей або рота. Знімати маску можна тільки за вушні петлі, не торкаючись до її тканини.

Після будь-якого контакту рук із зараженим матеріалом необхідно їх ретельно помити або використовувати дезінфікуючий спрей.

Міняти маски треба кожних дві години. Використані вироби можна викидати тільки в сміття. Не потрібно зберігати пов’язку, класти її в сумку або кишеню. Наступне використання може нашкодити вашому здоров’ю. Не забувайте, що медична маска одноразова.

Одягати пов’язку на обличчя необхідно тільки в приміщеннях, в транспорті або під час прямого контакту з хворою людиною. На вулиці ризик захворювання мінімальний і маска не потрібна.

Дотримуючись цих нескладних правил, ви можете захистити себе від різних захворювань. Метод використання медичних масок абсолютно безпечний і не витратний для кожної людини. Використовуйте медичні маски в період підвищеної захворюваності і в приміщеннях, де присутні хворі люди.

Пам’ятайте, що прості речі іноді рятують життя.

За повідомленням РДА.

Share