Товариству сліпих— 75

Зрілість і благополуччя будь-якого суспільства вимірюються тим, як воно ставиться до людей з обмеженими фізичними можливостями — до інвалідів.

Ця думка була лейтмотивом урочистих зборів, присвячених 75-річчю створення УТОСу.

У далекому 1933 році було створено Українське товариство сліпих. Після прийняття Верховною Радою України в 1992 році Закону «Про об’єднання громадян» Товариство зареєстрували у Міністерстві юстиції України 18 вересня 1992 р. як Всеукраїнську добровільну громадську організацію, яка діє на території України. Метою створення Товариства було організаційне об’єднання громадян з вадами зору, захист інтересів сліпих, інтеграція їх у суспільство, соціально-трудова та медична реабілітація.

В Українському товаристві сліпих на обліку перебуває майже 50 тисяч інвалідів. На обліку в Косівському УТОС налічується 211 інвалідів по зору. Про життя і проблеми Товариства розповіла голова районної організації УТОС Наталія Кузьмівна Девда. Зокрема наголосила на черствості та байдужості деяких підприємців, до яких Товариство звертається за допомогою. Спонсорів шукає Товариство і для ремонту свого приміщення.

Наталія Кузьмівна від імені всіх присутніх подякувала райдержадміністрації, районній раді, підприємцям Г. П. Вакарюк, В. В. Михайлюк, Л. П. Дзюбей, В. Пузікову, «Гостинному дому», Т. Я. Дубей. Перед присутніми виступили голова районної ради Р. Присяжний та заступник голови райдержздміністрації М. Васкул. Вони вручили ветеранам та активістам УТОСу грамоти і премії.

Особливі слова вдячності інвалідів по зору були звернені до голови правління АТ «СКІФ-АВТО», депутата районної ради В. Й. Волощука, який з великою чуйністю ставиться до людей цієї категорії: водії підприємства безкоштовно перевозять інвалідів по зору. Володимир Йосипович привітав присутніх зі святом, побажав міцного здоров’я, родинного тепла, сімейного затишку, достатку та пообіцяв і далі посильно допомагати УТОСу.

Учасників зібрання зі святом привітав і мер міста В. Пітеляк та вручив грошову допомогу у розмірі 300 грн.

Силами юних аматорів Центру дитячої творчості було підготовлено концерт.

Я. Тимофійчук

Share