Мітинг у Тюдові до святкування 101-ї річниці Р. Шухевича

Роман Шухевич належить до тих постатей в нашій історії, які служать орієнтирами правильності нашого шляху до волі, незалежності, національної гідності.

З великим піднесенням до святкування 101-ї річниці героя готувалися жителі села Тюдова. До пам’ятника Р. Шухевичу, що в центрі села, відразу після недільної служби Божої зійшлися люди, відчуваючи духовну спорідненість з національним героєм.

Свято розпочав сільський голова В. В. Слижук. Панахиду відправили отці Степан Козак та Іван Сабадаш. У цікавому та змістовному виступі, який підготували учні Тюдівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, діти розповіли про основні віхи життя та діяльності генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича. Патріотичні пісні періоду визвольних змагань виконали ансамбль родини Воротняків та хор Народного дому села Тюдова.

До присутніх звернулися заступник голови РДА М. Васкул, заступник голови районної організації ВО «Свобода» І. Гнідан, заступник голови районного проводу КУНу Б. Глібчук.

На жаль, чи яскраве літнє сонце, чи якісь невідкладні справи змусили тюдівчан, не дочекавшись закінчення мітингу, піти додому. Прикро, що в цей день не було вшановано вояків УПА, чуже мало на мітингу було молоді.

Невже ми до цього часу не усвідомили простої істини, що такі свята потрібні не полеглим героям, а нам, живим, бо вони поводять світові, що українці знають і шанують свою історію.

Я. Тимофійчук

Share