Вручення чорних поясів

В Івано-Франківську у приміщенні ОДА, 13 червня, в присутності начальника управління сім’ї, молоді та спорту Р. Вірастюка, президента Федерації кйокушінкая унії України С. Шмата (IV дан) та віце-президента Федерації України Кіндрєра Богдана (II дан), м. Львів, відбулося урочисте вручення чорних поясів (І дан) шести найкращим бійцям кйокушінкай карате. Серед них був і наш земляк Василь Васильович МАРФЕЙ.

«Це висока честь і велика радість для мене, бо здійснилась мрія мого життя. Чорний пояс і вручений мені сертифікат не лише засвідчують мою майстерність, але ще раз доводять вічну істину, що тренування та наполеглива праця не проходять марно», — щиро ділиться думками Василь Васильович.

Звідки в нас на Косівщині таке захоплення східними єдиноборствами? Це питання закономірно виникає в кожного, хто ознайомиться із цією інформацією.

Уродженець Кобак Василь Мар-фей виростав, як і більшість Сільських дітей. Після служби в армії вступив до Московського лісотехнічного інституту. У Москві він захопився східними єдиноборствами, зокрема кйокушінкай. Що привабило юнака в цьому виді бойового мистецтва? Насамперед, високі ідеали, які покладені в його основу. Засновник школи кйокушінкай Масутатцу Ояма стверджував, що воїн має захищати мир, сповідувати високі моральні цінності і бути готовим захищати їх. Василь Васильович згадує виснажливі тренування, які гартували і тіло, і волю. «Не жалій себе у спортзалі, бо вулиця тебе не пожаліє», — навчав тренер. Істину цих слів В. Марфей осягнув згодом, тому зараз, тренуючи інших, часто повторює їх.

Повернувшись в Україну, Василь Васильович присвятив себе тренерській роботі, пропагував бойове мистецтво кйокушінкаю. Зараз працює із охоронцями охоронно-детективного агентства «Гепард». Готує їх до професійної діяльності. Президентом районної організації є підприємець А. М. Якимів. Він — ентузіаст своєї справи і докладає багато зусиль до розвитку цього бойового мистецтва в районі.

За останні 10 років Міністерство сім’ї, молоді та спорту велику увагу приділяє фізичному розвитку молоді, зокрема, пропагує розвиток кйокушінкаю, основна мета якого -фізичне та духовне оздоровлення нашого суспільства. В Україні цим видом бойового мистецтва займається 5,5 тис. чоловік. В області зареєстровано 430. Щороку проводяться табірні збори в Закарпатті та Прикарпатті.

Президентом Української федерації карате кйокушінкай є іванофранківець С. Шмат (IV дан), який сприяє розвитку федерації в західному регіоні країни в цілому, і в районах області зокрема.

Василь Васильович Марфей – віце-президент районної федерації кйокушінкай карате-до унія України. У підвальному приміщенні супермаркету «Наш край» обладнується спортивно-оздоровчий клуб «Гепард», у який будуть залучені хлопчики та дівчатка, старші 10 років. Заняття в клубі сприятимуть не лише вмінню добре володіти своїм тілом, виростати здоровими і сильними людьми, але й допомагатимуть удосконалюватись духовно. У кожному спортзалі, де займаються спортсмени, вивішена «Клятва кйокушінкай», в якій є дуже гарні слова: «Ми будемо дотримуватись правил етикету, поваги до старших і утримуватись від насильства».

Віриться, що чим більше людей володітимуть цим видом бойового мистецтва, тим менше насильства буде у нашому суспільстві.

Я. Тимофійчук

Share