Про результати контрольно-ревізійної роботи 2008 рік

Протягом 2008 року контрольно-ревізійний відділ у Косівському районі план роботи виконав (крім ревізії Косівської філії «Райавтодор»). Виконано доручення правоохоронних органів, щодо залучення ревізорів у якості спеціалістів.

Протягом звітного періоду проведено 24 ревізій у підприємствах, установах і організаціях державної та комунальної форм власності.

Охоплено контролем 104859,14 тис. грн. Всіма контрольними заходами виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 590,66 тис. грн., з них недоотримано 177,39 тис. грн. фінансових ресурсів та 413,27 тис. грн. — операції з ресурсами, проведені з порушенням чинного законодавства. Виявлено порушень, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 894,43 тис. грн. Виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок неефективних управлінських дій на суму 384,57 тис. грн.

Забезпечено відшкодування 563,76 тис. грн. фінансових порушень, що становить 95,45 %. Усунуто фінансових порушень, що не призвели до втрат фінансових матеріальних ресурсів, на суму 853,43 тис. грн.

За допущені порушення та недоліки на 41 особу складено протоколи про адміністративне правопорушення. Притягнуто до адміністративної відповідальності 41 особу на суму 5,58 тис. грн.

Проведена ревізія використання та збереження бюджетних коштів установ освіти, що обслуговуються централізованою бухгалтерією відділу освіти Косівської РДА (начальник Козьменчук В.Я.) встановлено оплату праці за невідпрацьований час на суму 1,57 тис. грн. та зайво нараховано внесків у державні фонди на суму 0,57 тис. грн., інших незаконних виплат по заробітній платі — 7859,59 грн. та нарахувань до державних фондів 550,18 грн.

Внаслідок допущених порушень відділ освіти Косівської РДА здійснив незаконні видатки заробітної плати та нарахування на неї на суму 11416,23 грн., а також було незаконно нараховано внески до Пенсійного фонду — 164453,76 грн.

Внаслідок допущених порушень відділ освіти РДА здійснив незаконні видатки на капітальний ремонт та обслуговування на загальну суму 9187,21 грн.

Ревізія виконання кошторису видатків, стану збереження грошових коштів та матеріальних цінностей у Косівській центральній районній лікарні (гол. лікар Фазан І.В.) встановила незаконні видатки з оплати праці 20866,64 грн. та нарахування на неї в сумі 7553.73 грн. та недоплату — 2,1 тис. грн.

Під час ревізії донараховано індексації та нарахування на неї, відповідно, —7697,36 грн. та 44925,76 грн.

Безпідставно списано медикаментів на суму 720,32 грн. Ці кошти відшкодовано під час ревізії.

Мав факт оплати завищеного обсягу виконаних послуг з водовідведення на 8,0 тис. грн.

Проведеною ревізією виконання кошторису на утримання відділу туризму і культури Косівської районної державної адміністрації (заввідділом Біланюк Д.Ф) зайве нарахування та сплату до Пенсійного фонду 9,69 тис. грн.

Крім цього на вказані виплати проведено нарахування та сплату внесків до фондів соціального страхування в сумі 2,65 тис. грн.

Зайвої виплати відпускних в сумі 806,64 грн.

Осіб винних в допущених порушеннях притягнуто до адміністративної відповідальності.

Проведеною ревізією виконання кошторису доходів і видатків у Косівській дитячій школі мистецтв (директор Даниляк Т.Т., головний бухгалтер Хомин М.С.) виявлено незаконні видатки з оплати праці внаслідок невідпрацювання робочого часу та окремих порушень при нарахування та виплаті відпускних на загальну суму 7,72 тис. грн. та нарахування на неї — 2,8 тис. грн., із яких відшкодовано під час ревізії 4,85 тис. грн.

Ревізією дотримання законодавства при погашенні заборгованості педагогічним працівникам з виплат, передбачених статтею 57 Закону «Про освіту» встановлено, що в порушення «Порядку погашення заборгованості державного бюджету педагогічним і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти з виплати надбавки за вислугу років та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки», затвердженого постановою КМУ № 934 від 19.09.2005, проведено виплати працівникам, які працювали в 1997-2002 роках на педагогічних посадах в школі мистецтв, а на момент виплати в трудових відносинах з школою не перебували та здійснено відрахування від зазначених виплат до Пенсійного Фонду. Всього проведено таких відрахувань на суму 11460,75 грн. Розрахунки з Пенсійним Фондом в частині зменшення перерахувань проведено під час ревізії.

До директора школи мистецтв та головного бухгалтера застосовано адмінстягнення, про ці факти проінформовано прокуратуру району та вищу організацію.

Проведена ревізія в Косівській районній державній лікарні ветеринарної медицини (начальник Палагнин І.І., головний бухгалтер Копчук Г.Д.) встановила переплату заробітної плати на суму 1405,05 грн., відповідно, нарахування на зарплату — 508,63 грн. та недоплау відпускних на суму 1007,76 грн. за 2006 рік, 2717,61 грн. — за 2007 рік, 1556,87 грн. — за 9 місяців 2008 року. Також встановлено завищення обсягів робіт на суму 1236,50 грн., що є порушенням Державних будівельних норм.

Внаслідок вказаних порушень Косівська районна державна лікарня ветеринарної медицини допустила втрат та незаконних видатків на загальну суму 10,99 тис. грн.

Осіб, винних в допущених порушеннях, притягнуто до адміністративної відповідальності.

Протягом 2008 року було проведено 14 ревізій виконання бюджетів місцевих рад. Виявлено фінансові порушення, що призвели до збитків та втрат на загальну суму 253,34 тис. грн. Забезпечено надходження до бюджету 243,34 тис. грн., незаконні видатки усунуто стовідсотково.

Ревізія виконання кошторису видатків Стопчатівської сільської ради
(сільський голова Скригунець М.П., головний бухгалтер Лесюк Н.В.) встановила, що внаслідок допущених помилок при нарахуванні відпускних та заробітної плати, незаконні видатки з оплати праці та нарахування на неї склали 2,24 тис. грн. Ці кошти відшкодовано під час ревізії.

В порушення ст. 2 Закону «Про плату за землю» в ряді випадків підприємці вчасно не сплачували орендну плата за січень-лютий 2008 року. Так, на момент проведення ревізії не сплачено орендної плати 10027,57 грн. Цю заборгованість не відображено у даних бухгалтерського обліку. В процесі ревізії сплачено до бюджету 10,0 тис. грн.

Крім того, після затвердження на сесії сільської ради грошової оцінки землі договори оренди не були переглянуті в частині відповідності розміру орендної плати грошовій оцінці, що привело до втрат бюджету на суму 5,12 тис. грн.

В окремих випадках не було договорів оренди, земельні ділянки використовуються без оплати, що призвело до втрат бюджетів на суму 1,52 тис. грн., з яких під час ревізії сплачено 0,45 тис. грн.

Всього втрати бюджетів різних рівнів від невчасної сплати орендної плати та заниження її розміру склали 16670,86 грн., з яких під час ревізії внесено 15600,06 грн.

Проводилась ревізія виконання кошторису видатків та збереження матеріальних цінностей на утримання установ, що фінансуються з бюджету Старокутської сільської ради (сільський голова Цикаляк В.П., головний бухгалтер Лазарик П.П.).

Виявлено деякі порушення з оплати праці внаслідок невідпрацювання робочого часу (1341,82 грн.), незаконні нарахування на зарплату склали 485,74 грн. Незаконні видатки при оплаті відрядних витрат склали 150,0 грн.

Всього незаконні видатки склали 2564,62 грн., їх повністю відшкодовано під час ревізії.

Також вчителям та вихователям освітніх закладів допущено недоплату на суму 2228,32 грн. і, відповідно, — втрати цільових державних фондів 806,64 грн.

Втрати бюджетів різних рівнів внаслідок порушення Закону «Про плату за землю» склали 8628,55 грн. Під час ревізії сплачено до бюджетів 7998,55 грн.

Заниження в обліку вартості основних засобів при здійсненні капітального будівництва та реконструкції склало 145,74 тис. грн.

До сільського голови та головного бухгалтера застосовано адмінстягнення.

Ревізія виконання бюджету Космацької сільської ради (сільський голова Пожоджук Д.О., головний бухгалтер Линдюк Г.) виявила незаконні виплати заробітної плати та нарахування зі сплати внесків до обов’язкових фондів 1,3 тис. грн.

Перевіркою достовірності оприбуткування і списання матеріальних цінностей встановлено, що сільська рада провела списання без підтверджуючих документів матеріальних цінностей на 13,34 тис. грн. Ревізія правильності використання коштів, передбачених на проведення ремонтних робіт, встановила, що сільська рада була замовником робіт з поточного ремонту присілкових доріг в с. Космачі.

Всього за актами приймання у квітні 2008 року рада прийняла робіт на 62,0 тис. грн. Ревізія встановила завищення вартості робіт на загальну суму 3517 грн. Проведеною зустрічною звіркою у приватному підприємстві «Дімон-2007» встановлено, що роботи в квітні 2008 року ним виконані не були, а кошти сільська рада перерахувала в рахунок оплати виконаних робіт безпідставно, тобто при невиконанні робіт, обумовлених договором.

Ревізія використання земель запасу сільської ради встановила, що на момент її проведення не сплачено орендної плати за землю на суму 5,93 тис. грн.

Крім того, на території села діють 9 пилорам, які розміщені на власних земельних ділянках, призначених для обслуговування житлових будинків та ведення особистого селянського господарства, однак цільове призначення для здійснення підприємницької діяльності не змінено, внаслідок чого надійшло 2,32 тис. грн. земельного податку.

До винних осіб застосовано адмінстягнення.

Проведеною ревізією виконання бюджету у Кутській селищній раді (селищний голова Томащук Д.М., головний бухгалтер Будз Н.М.) виявлено незаконні видатки з оплати праці та нарахування на неї на загальну суму 2,89 тис. грн.

Ревізія використання земель запасу сільської ради встановила, що на момент її проведення не сплачено орендної плати за землю на суму 18,45 тис.

Інформацію про виявлені правопорушення направлено в прокуратуру району. До головного бухгалтера застосовано адмінстягнення.

Ревізія виконання бюджету в Яблунівській селищній раді виявила несплату орендної плати за землю на суму 7313,13 грн. В процесі ревізії сплату до бюджету забезпечено повністю.

Інформацію про виявлені правопорушення направлено в прокуратуру району. До головного бухгалтера та селищного голови застосовано адмінстягнення.

Ревізією використання земель запасу Черганівської сільської ради встановила, що згідно з укладеними договорами не сплачено орендної плати за землю на суму 11610,33 грн. Облікова служба сільської ради не веде облік нарахування орендної плати за землю. Відповідну заборгованість не відображено у даних бухгалтерського обліку. В процесі ревізії забезпечено сплату до бюджету 1996,17 грн.

Інформацію про виявлені правопорушення направлено в прокуратуру району.

До головного бухгалтера та сільського голови застосовано адмінстягнення.

Ревізія в Пістинській сільській раді встановила несплату орендної плати в сумі 20263,25 грн. Ця заборгованість надійшла в бюджети всіх рівнів у повному обсязі.

Ревізія з питань правильності нарахування заробітної плати встановила, що працівникам дитячого садка надавали додаткові оплачувані навчальні відпустки у зв’язку із навчанням у вищих навчальних закладах на більше календарних днів, ніж передбачено законодавством, внаслідок чого переплата відпускних у червні 2007 року та червні 2008 року склала 1081,93 грн. та нарахування на них — 391,66 грн.

Ревізія дотримання законодавства при використанні коштів на сплату обов’язкових платежів до державних цільових фондів виявила порушення вимог Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування Порядку щодо нарахування внесків до Пенсійного фонду, зокрема нарахування внесків до Пенсійного фонду проводилось на заборгованість з виплат, передбачених статтею 57 Закону України компенсацій, тих працівників, які на час проведення перерахувань не перебували у трудових відносинах з установою. Внаслідок чого, за період з 1.01.2005 року по 1.10.2008 року зайво нараховано внесків до Пенсійного фонду 708,42 грн. Всього незаконні видатки з оплати праці та нарахування на неї склали 2.181,08 грн.

Ревізія правильності нарахування та виплати індексації грошових доходів працівникам встановила, що в порушення Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою КМУ, бухгалтерія не провела індексації працівникам за 2008 рік на суму 1712,94 грн.

Ревізія правильності нарахування та виплати відпускних працівникам сільської ради встановила, що при визначенні середньої заробітної плати не проводилось коригування на коефіцієнт підвищення заробітної плати, внаслідок чого недоплата відпускних склала 1835,45 грн.

Крім того, виявлено недоплату за ранг та вислугу років землевпоряднику сільської ради (579,15 грн.).

Інформацію про виявлені правопорушення направлено в прокуратуру району. До сільського голови та головного бухгалтера застосовано адмінстягнення.

Контрольно-ревізійним відділ спільно з податковою інспекцією проводить контрольні заходи, постійно узгоджують терміни проведення ревізій щоквартально.

За власною ініціативою прокуратурі району направлено 5 матеріалів контрольних заходів, проведених за власною ініціативою (ревізії виконання бюджету Стопчатівської, Старокутської та Космацької сільських рад, ревізії виконання кошторису видатків, стану збереження грошових коштів та матеріальних цінностей в Косівській центральній районній лікарні та матеріали ревізії використання та збереження бюджетних коштів установ освіти, що обслуговуються централізованою бухгалтерією відділу освіти Косівської РДА).

У відділі функціонує телефон довіри. Протягом 2008 року за цим номером телефону до КРВ надійшло 26 звернень громадян, на які надано відповідні роз’яснення.

П. Сербалюк,
начальник КРВ у Косівському район

Share