Кримінальний огляд

Незважаючи на неодноразові застереження, жителі Косівського району продовжують наповнювати кишені аферистів.

Так, 27 листопада 45-річна мешканка Кутської територіальної громади в соціальній мережі побачила оголошення «Виплата від Дії для всіх українців». Перейшла за посиланням, де їй було запропоновано обрати банківську установу, через яку буде здійснена виплата допомоги в сумі 6500 гривень. Потерпіла вибрала банківську установу, після чого у формі входу в банківський додаток ввела свій фінансовий номер і пароль входу.

На номер телефону заявниці надійшло сповіщення із кодом підтвердження операції, який вона ввела у необхідне поле. Через декілька хвилин, зайшовши в банківський мобільний додаток, потерпіла побачила, що її банківські картки заблоковані та з її картки зняли понад 12 тисяч гривень. За фактом шахрайських дій слідчі розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України (ККУ).

28 листопада до 49-річного жителя Косівської територіальної громади на мобільний телефон зателефонував невідомий, який представився працівником служби безпеки банку. Під час спілкування невідомий запитав, чи здійснював заявник три перекази по 500 гривень на територію російської федерації, на що він відповів, що таких операцій не здійснював. В подальшому невідомий перепитував у заявника анкетні дані та питав, чи проводив він оплату в продуктовому магазині на суму 137 гривень (ця інформація була правдивою).

Під час розмови невідомий сказав, що на номер телефону чоловікові надішлють код, але назвати код його не просили. Під час розмови шахрай повідомив потерпілому, що йому необхідно перебувати в режимі очікування, оскільки відбувається перевірка даних. Однак, зачекавши декілька хвилин, ошуканий перервав дзвінок, так і не дочекавшись з’єднання із «оператором». Після цього чоловік зайшов у мобільний додаток і виявив відсутність коштів — понад 50 тисяч гривень. За фактом шахрайських дій слідчі розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст.190 ККУ.

1 грудня о 2:00 год. до чергової частини райвідділу поліції надійшло повідомлення від чергового лікаря Косівської центральної районної лікарні про те, що на лікування потрапила 48-річна мешканка Косівської територіальної громади з тілесними ушкодженнями. 30 листопада за місцем проживання її побив зять.

Правоохоронці попередньо встановили, що цього дня, приблизно о 23:30 год., під час словесного конфлікту, зять, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, спричинив тілесні ушкодження своїй тещі. За фактом спричинення умисних легких тілесних ушкоджень дізнавачі розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 ККУ.

1 грудня слідчі розпочали кримінальне провадження за зверненням 51-річного мешканця Космацької територіальної громади. З банківської картки заявника зняли кошти 513-ма транзакціями на послуги «Цифрові товари» в розмірі 53793 грн. Банківську картку потерпілий нікому не передавав, за підозрілими посиланнями не переходив, підозрілих телефонних дзвінків не отримував. За фактами крадіжки грошових коштів з банківської картки слідчі розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст.185 ККУ.

4 грудня із заявою до районного відділу поліції звернулася 65-річна жителька Кутської територіальної громади. 1 грудня о 12:17 год. до потерпілої зателефонував невідомий, який представився працівником служби безпеки банку та повідомив, що із її банківської карти здійснюються підозрілі операції. Під час розмови заявниця повідомила йому всі паролі, які надходили в смс-повідомленнях на її телефон.

Після розмови потерпіла зайшла в мобільний банківський застосунок і виявила, що з її банківської картки невідомі зняли 1909,50 грн., а також на кредитній картці підвищилили ліміт до 18 тисяч гривень і зняли їх. Загальна сума завданих збитків становить майже 20 тисяч гривень. За фактом шахрайських дій слідчі розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст.190 ККУ.

Косівський РВП ГУНП.

Share