Меню в Уторопах — за Клопотенком

В Уторопському ліцеї говорили про реформування системи шкільного харчування Яблунівська громада стала однією із перших у районі, в якій почали змінювати підхід до харчування дітей у навчальних і дошкільних закладах, набула в цьому досвіду і охоче ним ділиться.

15 листопада в Уторопському ліцеї Яблунівської селищної ради провели семінар-навчання з реформування системи організації процесу харчування в освітніх закладах. У заході взяли участь: голова Косівської районної військової адміністрації Наталія Кучма, Яблунівський селищний голова Юрій Коваль, спеціалісти управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, представники Яблунівської селищної ради, освітяни, оператори ринку харчових продуктів, які здійснюють харчування у закладах освіти громади, батьки та школярі.

Місце проведення семінару обрали невипадково, адже упродовж двох навчальних років у цьому ліцеї дітей годують за рецептами відомого шеф-кухаря, переможця українського кулінарного шоу «МастерШеф» Євгена Клопотенка.

Слід нагадати, що у 2021 році Євген Клопотенко та команда у межах робочої групи, розробили нові чотиритижневі меню шкільних їдалень, до яких включили збалансовані та сучасні рецепти. Такими меню користуються і в Уторопському ліцеї.

Як розповідає його директорка Ольга Романюк, у реформі шкільного харчування були зацікавлені всі. Спільними зусиллями керівництва Яблунівської громади, профільних відділів і за підтримки місцевих підприємців, у ліцеї модернізували матеріально-технічну базу, провели необхідні зміни та сформували кадровий потенціал.

На семінарі також йшлося про здійснення контролю за організацією харчування дітей у закладах освіти, матеріально-технічну базу харчоблоків і позитивні тенденції у реформуванні шкільного харчування у Яблунівській громаді. З цих питань слово мали: т.в.о. начальника Косівського відділу Коломийського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в області Вікторія Фейчук; в.о. начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області Леся Семанчук; начальник відділу освіти Яблунівської селищної ради Ірина Кур’янська, Яблунівський селищний голова Юрій Коваль.

«Тішить, що кількість дітей, яка має доступ до здорової і смачної їжі, на Косівщині зростає. Наше спільне завдання — зробити все можливе, щоб діти свідомо обирали не фастфуди та снеки, а овочі, фрукти та їжу, яка допоможе їм вирости здоровими», — зазначила у своєму вітальному слові голова Косівської РВА Наталія Кучма.

Очільниця району відзначила подячними грамотами внесок Ольги Романюк, Ірини Кур’янської і Вікторії Фейчук у реалізацію реформи шкільного харчування у громаді.

На завершення семінару його учасники мали змогу скуштувати страви за рецептами Клопотенка. Їх приготували оператори ринку харчових продуктів, які здійснюють харчування у Стопчатівському, Яблунівському та Уторопському ліцеях. Смачні наїдки презентували Уторопські ліцеїсти у форматі кулінарного шоу «МастерШеф».

Косівська РВА.

Share