Армія відновлення — діє

Суспільно корисні роботи — один із видів тимчасової зайнятості, який має оборонний характер або ж слугує для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що виникли в період воєнного стану.

Основна мета організації та проведення таких робіт — задоволення потреб Збройних сил України, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі — соціально незахищених верств населення.

До суспільно корисних робіт залучають зареєстрованих безробітних та інших незайнятих осіб, зокрема — внутрішньо переміщених, а також працівників функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками.

На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладають строковий трудовий договір.

Оплату праці здійснюють за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, і вона не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги з безробіття.

Від початку запровадження на Прикарпатті суспільно корисних робіт в рамках урядового проекту «Армія відновлення» (з березня по жовтень цього року) Івано-Франківська обласна служба зайнятості уклала 197 договорів на суспільно корисні роботи, до виконання яких залучено 1100 осіб з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі — 103 внутрішньо переміщені особи. Усього за виконання суспільно корисних робіт в області виплатили вже понад 6 млн. грн.

Найчастіше безробітних залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт: надання допомоги населенню, насамперед — особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим особам; заготівля дров для опалювального сезону; ремонт і будівництво житлових приміщень; надання послуг у пунктах незламності; допомога в підтриманні громадського порядку; організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій; плетіння захисних сіток для потреб військових.

Працівники служби зайнятості області продовжують співпрацю з місцевими органами влади щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних осіб з числа безробітних, адже організація і проведення таких робіт в умовах сьогодення — це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок у підтримку економіки країни.

Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!

Відділ організаційно-інформаційної роботи Івано-Франківського ОЦЗ.

Share