Футбольний турнір пам’яті Миколи Кушнірука

8 лютого 2023 року пішов з життя легендарний футболіст, тренер, засновник ФК «Карпати» (Кути) Микола Петрович Кушнірук, який народився 13 жовтня 1941 року в селі Старих Кутах, де і прожив усе своє життя.

Трудову діяльність Микола Петрович розпочав дуже рано, у 1956 році, в Кутській лісосплавній конторі, де працював на різних , посадах до 1968 року, зокрема — на посаді інструктора фізкультури. За це підприємство і розпочав виступати в футбольній команді «Авангард» в 1959 році, а тоді йому було неповних 17 років. Тут на повну силу проявився його талант футболіста, а згодом — і ефективного організатора, менеджера і тренера.

Микола Петрович КушнірукПродовжував фати у футбол і перебуваючи в армії. Після демобілізації Микола Петрович і надалі працював у Кутській лісосплавній конторі, а в 1968 році перейшов працювати в Кутський лісокомбінат.

В 1968 році закінчив Івано-Франківський технікум фізичної культури. Працюючи в лісокомбінаті, Микола Петрович на громадських засадах створив одну з найсильніших команд області, яка з успіхом виступала не тільки на обласних змаганнях, але й на змаганнях республіканського рівня.

Поряд з розвитком футболу Микола Петрович займався реконструкцією Кутського стадіону «Авангард» та завжди дбав про його благоустрій. За цей час в команді виховали плеяду висококласних футболістів різних поколінь, які успішно виступали в інших футбольних клубах.

Цікаво, що у далеких 1967–1969 роках вихованцем Миколи Петровича був Назарій Яремчук — майбутній народний артист України, який в 1969 році став чемпіоном Івано-Франківської області серед команд другої ліги.

Також Микола Петрович пройшов відбір у склад професійного футбольного клубу «Буковина» (Чернівці), однак відмовився через хворобу матері, за якою потрібний був постійний догляд.

Микола Петрович був одружений, разом з дружиною виховали двох синів. Футбольний клуб «Карпати» Кути був його невід’ємною частиною життя.

14 жовтня на стадіоні імені М.П.Кушнірука відбувся перший футбольний турнір його пам’яті за участю ветеранів футболу у віці 40 років і старших:

ФК «Карпати» (Кути), ФК «Черемош» (Верховина), ФК «Чайка» (Іллінці). Ігри відбулися за коловою системою.

  • Перша гра: «Чайка» (Іллінці) — «Черемош» (Верховина) — 3:2.
  • Друга гра: «Карпати» (Куги) — «Чайка» (Іллінці) — 2:0.
  • Третя гра: «Карпати» (Куги) — «Черемош» (Верховина) — 3:3.

Підсумкова таблиця:

  • I місце — «Карпати» (Кути);
  • II місце — «Чайка» (Іллінці);
  • III місце — «Черемош» (Верховина).

Переможців нагородили перехідним кубком Миколи Петровича Кушнірука, срібних і бронзових призерів — почесними грамотами. Ветерани показали видовищну ФУ, яка дуже сподобалася вболівальникам.

Від нас пішла легендарна людина, яка залишила яскравий слід в історії спортивного життя Кутської громади, району та області. Микола Кушнірук — це приклад справжнього бійця на футбольному полі, фавця, тренера, який ніколи не здавався. Його самовідданість, відповідальність, працьовитість, людяність нікого не залишали байдужими.

Лідерські та професійні якості Миколи Петровича Кушнірука надихали не одне молоде покоління. Завдячуючи його наполегливій праці, футбол і спорт загалом у Кутській громаді завжди були на найвищому рівні.

Турнір пройшов за підтримки відділу культури, туризму, молоді та спорту Кутської селищної ради і КНП СК «Авангард».

Кутська селищна рада.
«Гуцульський край» ,№42, 20.10.2023 р.

Share