Уродженець Горлівки живе у Яблунові і захищає Україну

«Кінолог» щойно прийшов з «нуля» — помитися, відпочити трохи, а потім — знову на «нуль». В такому режимі вже більше року живуть він і його бойові побратими тут, на Запоріжжі. Каже, що зараз набагато спокійніше: «Відколи почався контрнаступ, стріляти стали менше. Раніше кожен день обстрілювали нас — з мінометів, гранатометів, СПГ — вдень і вночі не було спокою. Зараз — легше дихати стало».

Свій позивний отримав від бізнесу, яким займається. Дмитро має в Яблунові, що на Косівщині, приватний кінологічний центр, де навчає собак з 2009 року.

«Це для мене і хобі, і робота водночас. Я з дитинства люблю собак. Коли пішов на строкову службу в армію, тато з мамою порадили йти в кінологічний центр біля Львова — там мене навчили поводитись з собаками. Після демобілізації вирішив зайнятись кінологічним бізнесом. У мене є ліцензія, я видаю сертифікат, грамоту після підготовки собаки. Маю чотири вольєри вдома, крім того, роблю виїзди для дресирування собак. В мене тренуються як приватні собаки, так і «державні» — маю угоду з МНС. Моїх собак залучають до пошуку людей у Карпатах».

«Кінолог» каже, що під час тренування собак використовує харчову методику, тобто, підбирає їжу, яка найбільше подобається собаці, і таким чином дресирує її. На підготовку собаки 1-го ступеня в нього йде 2–3 тижні, після цього вона може виконувати прості команди — сидіти, лежати, фас, стоп, охороняти будинок. На найскладніший — 3 ступінь — пошук наркотиків і зброї — потрібно пів року.

«Кінолог» ділиться деякими порадами з власниками собак: «Потрібно зрозуміти психологію собаки — вона від природи хижак, це у неї в генах закладено. Крім того, вона розглядає вас і вашу родину як зграю, і , підрісши, хоче відчувати себе альфа-самцем у зграї — такий інстинкт — відповідно, може покусати. Сама підготовка собаки коштує не дуже дорого, але це зекономить вам і кошти, і нерви у подальшому — адже мінімізуються шанси того, що ваша собака буде кусати і нападати на людей».

«Коли почалася АТО, я пішов до військкомату — хотів воювати, але мене не прийняли через донецьку прописку, мабуть, не довіряли, — розповідає «Кінолог».

— Я родом з Горлівки Донецької області. На Франківщині живу з 2009 року — тут я одружився і переїхав сюди. 24 лютого 2022 року я прийшов добровільно до військкомату, і мене цього разу прийняли — з того часу я стрілець стрілецької роти».

«Я вам хочу чесно сказати, — продовжує Дмитро, — на Донбасі вели страшенну пропаганду, інформаційну війну проти нас. І я теж, певною мірою, її жертва. До служби в армії я теж частково вірив у цю маячню, що на заході України, буцімто, живуть якісь бандерівці і дармоїди, яких кормить Донбас — все за кремлівською «методичкою». Нам з дитинства промивали мізки цим. Така була політика — розділити нас, українців.

Строкову службу проходив на Львівщині, трохи поїздив регіоном і відразу зрозумів, що це все брехня і неправда, що люди тут прекрасні, немає ніяких бандерівців. Вірніше, вони існують. Тепер бандерівці — я сам, моя дружина та мої діти.

Ніяких обстрілів Донбасу всі ці 8 років АТО не було — я вас запевняю. Це повна маячня. Я ж постійно спілкувався з друзями. Це була вигадка російської пропаганди. І нам, після визволення цих територій, потрібно буде боротися з нею, щоб люди перестали вірити кремлю і стали лояльними до України.

У мене — двоє дітей (8 і 13 років), вони мене чекають вдома і дуже хочуть поїхати на малу батьківщину тата — в Горлівку.

Після нашої перемоги я повезу їх туди і покажу, де народився. Ми проїдемося там машиною з українським прапором», — на завершення «Кінолог» показує прапор з автографами побратимів.

102-га окрема бригада Сил територіальної оборони.

Share