СБУ затримала учасників злочинної групи, які за гроші допомагали призовникам виїхати за кордон

Представник кримінального середовища та керівник візової агенції організували канал нелегальної міграції для військовозобов’язаних.

За сприяння в перетині кордону фігуранти брали 7 тисяч євро з однієї особи.

Зловмисники забезпечували виготовлення фіктивних документів про нібито належність ухилянтів до волонтерських організацій та внесення їх на цій підставі у базу даних «Шлях», що дає можливість перетину кордону.

СБУ задокументувала отримання ними 270 тисяч гривень (еквівалент 7 тис. євро) за перетин кордону мешканцем Івано-Франківщини та затримала двох фігурантів кримінального провадження «на гарячому».

Під час обшуків у офісному приміщенні візової агенції, за місцями проживання та у транспортних засобах зловмисників виявлено і вилучено:

  • грошові кошти у сумі понад 270 тисяч гривень, ймовірно отримані за надання незаконних послуг;
  • комп’ютерну техніку, флеш-носії, карти пам’яті, банківські картки, мобільні термінали, чорнові записи з доказами протиправної діяльності;
  • автомобіль організатора Ауді Q8;
  • травматичний пістолет та карабін з набоями.

Фігурантів затримано. Їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України.

За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Викриття протиправної діяльності проводили співробітники Управління СБУ в Івано-Франківській області спільно зі Слідчим управлінням ГУ НП в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Share