У Косові рятували козулю

Минулого тижня, опівдні, двоє небайдужих косів’ян побачили на узбіччі об’їзної дороги нерухому, але живу козулю. Зателефонували у ветлікарню, розповіли, що трапилося. Дочекалися прибуття фахівців.

На місце події виїхали начальник Косівського відділу державної лікарні ветеринарної медицини Юрій Кристиняк і його заступник Василь Сливчук. Відразу ж зрозуміли, що тварину не збивав автомобіль. Виглядало так, що її покусали здичавілі безпритульні собаки. Рани загноїлися, у них кишіли опариші (черв’яки). Відбувалася інтоксикація (отруєння) організму.

Вік тварини визначити не вдалося, бо її роги теж були травмовані.

Знесилена козуля майже не рухалася, не опиралася. Здавалося, вона спеціально прийшла до людей у пошуках порятунку. Юрій Кристиняк і Василь Сливчук відразу ж на узбіччі надали їй першу невідкладну допомогу: зробили ін’єкцію антибіотиків, протизапальних засобів, вітамінів.

Після цього поклали бідолаху в багажник і відвезли в Національний природний парк «Гуцульщина», бо там є умови для перетримки тварин.

Там ще раз оглянули козулю — вже разом з працівниками Парку. Чищення та оброблення ран тривало кілька годин.

Фахова допомога і рекомендації ветеринарів, ретельний догляд, забезпечений природоохоронцями НПП «Гуцульщина», виявилися ефективними. Козуля (це був самець) оклигала, стала почувати себе краще, і через кілька днів її випустили на волю.

Аліса МУДРИЦЬКА.
«Гуцульський край», №26, 30.06.2023 року

Share