«Доступні ліки» — лише за електронним рецептом

З 1 липня медичні препарати за програмою «Доступні ліки» видаватимуть лише за електронним рецептом. Винятки зроблять тільки для мешканців прифронтових і тимчасово окупованих територій.

Як пояснюють у Кабінеті міністрів, українці користуються електронними рецептами за програмою «Доступні ліки» ще з 2019 року. Проте раніше поряд із е-рецептами діяли ще й паперові аналоги. Але вже з 1 липня цього року все перейде в он-лайн.

Серед плюсів електронних рецептів у Кабміні називають можливість продовжувати призначення препаратів без візиту до лікаря. «Якщо пацієнт потребує тривалого лікування, повторний е-рецепт на цю групу ліків можна буде отримати дистанційно», — йдеться на сайті Уряду.

У Міністерстві охорони здоров’я пояснюють: впровадження електронних інструментів дозволяє краще керувати програмою «Доступні ліки», розуміти запити та потреби, і відповідно — більш ефективно розподіляти кошти платників податків. У МОЗ додають: якщо пацієнтові незручно користуватися електронним рецептом, лікар може додатково роздрукувати інформаційну довідку, в якій міститиметься інформація про рецепт.

З початку 2023 року «Доступні ліки» за е-рецептом виписали вже понад 1,5 мільйонам українців — це пацієнти, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та епілепсії.

«Доступні ліки» забезпечують повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з коштів платників податків.

До програми входять 486 лікарських засобів. Щоб отримати препарати за програмою, необхідно зробити кілька кроків. Спершу звернутися до лікаря, декларація з ним під час воєнного стану — необов’язкова. Далі треба отримати рецепт і пошукати аптеку, яка видає ліки за програмою. Адресу аптеки можна знайти на електронній карті або зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Центр громадського моніторингу та контролю.

Share